Google zlitowało się – Nexusy 7 z 3G/LTE w końcu otrzymują Androida 5.0 Lollipop!

Newsy

 

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Marka Nexus jak i same urządzenia kojarzę się przede wszystkim z tym, że dostają one w pierwszej kolejności najnowsze wersje systemu Android. Niestety, prezentacja bardzo ciepło przyjętego „Lizaka” została bardzo szybko przesłoniona przez fatalną dystrybucję właśnie na smartfony i tablety tworzone przy współpracy z Google.

 

Najgorszy los spotkał użytkowników Nexusów 7 (2012 i 2013), które zostały wyposażone w slot na kartę SIM. Do wczoraj ten tablet tkwił na Androidzie w wersji 4.4.4 KitKat, ale Google właśnie postanowiło udostępnić obrazy „Lollipopa”. Lepiej późno niż wcale, prawda? W takim razie możecie już pobrać obraz Androida 5.0.2 ze strony Google: Klik! Oczywiście, aby zainstalować tym sposobem nowe oprogramowanie, urządzenie musi mieć odblokowany bootloader. W chwili pisania tego tekstu, „Lizak” jeszcze nie pojawił się w formie aktualizacji OTA, ale powinno to nastąpić już na dniach.

 

Ciekawostka. Nowe oprogramowanie datowane jest według Google na 22 października 2014 roku. Czyżby wczoraj programiści przypomnieli sobie, że zapomnieli o Nexusach 7 z obsługą 3G/LTE? Jakie są Wasze pierwsze wrażenia i ogólnie ocena powyższej sytuacji?

 

 

źródło: Android Police


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x