Marka Nexus jak i same urządzenia kojarzę się przede wszystkim z tym, że dostają one w pierwszej kolejności najnowsze wersje systemu Android. Niestety, prezentacja bardzo ciepło przyjętego „Lizaka” została bardzo szybko przesłoniona przez fatalną dystrybucję właśnie na smartfony i tablety tworzone przy współpracy z Google.

 

Najgorszy los spotkał użytkowników Nexusów 7 (2012 i 2013), które zostały wyposażone w slot na kartę SIM. Do wczoraj ten tablet tkwił na Androidzie w wersji 4.4.4 KitKat, ale Google właśnie postanowiło udostępnić obrazy „Lollipopa”. Lepiej późno niż wcale, prawda? W takim razie możecie już pobrać obraz Androida 5.0.2 ze strony Google: Klik! Oczywiście, aby zainstalować tym sposobem nowe oprogramowanie, urządzenie musi mieć odblokowany bootloader. W chwili pisania tego tekstu, „Lizak” jeszcze nie pojawił się w formie aktualizacji OTA, ale powinno to nastąpić już na dniach.

 

Ciekawostka. Nowe oprogramowanie datowane jest według Google na 22 października 2014 roku. Czyżby wczoraj programiści przypomnieli sobie, że zapomnieli o Nexusach 7 z obsługą 3G/LTE? Jakie są Wasze pierwsze wrażenia i ogólnie ocena powyższej sytuacji?

 

 

źródło: Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.