Google Workspace to nowa nazwa, która ma zastąpić pakiet GSuite. To też kolejne zmiany, które Google wprowadza, by stać się bardziej konkurencyjne względem pakietu Microsoft Office. Duży nacisk położono tutaj na pracę zdalną oraz rzeczy, które mają przełożyć się na większą efektywność pracowników. Co się zmieniło?

Google Workspace

Google Workspace
Google Workspace

W przypadku Google Workspace mówimy o pakiecie, który przyda się firmom, a nie osobom prywatnym. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by wypróbować któryś z abonamentów, bo Google oferuje tutaj 14-dniowy okres próbny (bezpłatny). Najtańszy z pakietów kosztuje niewiele ponad 20 złotych, a najdroższy blisko 70 złotych. Co otrzymujemy w nowej przestrzeni dla pracowników? Całkiem sporo, bo nie tylko nową identyfikację wizualną. Google wprowadziło ją dla wszystkich swoich produktów, które wchodzą w skład Workspace. Tym samym zobaczyliśmy też nowe logo Gmail, które dość mocno odbiega od tego, co już znamy. Jednak nowe logotypy oraz nazwa pakietu, to nie wszystko, co firma zmieniła.

Google Workspace ma przede wszystkim oferować jedno, dobrze ze sobą połączone środowisko do pracy biurowej. Zarówno pomiędzy pracownikami, jak i klientami, którzy będą mogli dostawać ograniczony dostęp do dokumentów. Do tego dochodzi pełna integracja narzędzi Gmail, Czat, Meet, Zadania czy Dokumenty. Wszystko w jednym miejscu, a dodatkowo pakiet ma sam podpowiadać, jak prioretyzować niektóre zadania. Efektywność na pierwszym miejscu. Do tego dochodzi także możliwość pracy z dowolnego miejsca, bo całość działa w sieci. Niezależnie od tego, czy korzysta się z laptopa, tabletu czy smartfona, każda funkcja ma działać w ten sam sposób.

Zobacz też: 48 milionów złotych – kara za udostępnianie filmów, która robi wrażenie.

Będzie można też np. utworzyć nowe okno wideorozmowy dla wszystkich, którzy pracują nad konkretnym dokumentem czy podgląd plików w Czacie, bez konieczności otwierania nowej karty. Innymi słowy, Workspace to miejsce, które ma oferować wszystko to, czego potrzebuje firma, która stawia na pracę zdalną.

Źródło: Google

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.