Camera Go to stosunkowo świeża aplikacja dla prostych smartfonów z Androidem Go. Zadebiutowała ona w marcu razem z Nokią 1.3. Jest to bardzo prosty i mocno okrojony program, którego celem jest po prostu robienie zdjęć. Prostota jednak nie musi oznaczać braku funkcjonalności, a wręcz przeciwnie. Zaledwie wczoraj aplikacja doczekała się nowej funkcjonalności pod postacią trybu nocnego. Dzięki temu proste smartfony z Androidem Go mają robić o wiele lepsze zdjęcia przy marnym oświetleniu.

Camera Go z trybem nocnym

Półtorej minuty wideo stworzone przez Google i opublikowane za pośrednictwem oficjalnego konta Android na Twitter zdradza więcej szczegółów na temat nowego rozwiązania. Dzięki niemu dowiadujemy się, że Camera Go łączy w sobie kilka zdjęć przy pomocy uczenia maszynowego. W ten sposób jest w stanie uzyskać jasne i ostre zdjęcia. Jest to o wiele lepsze podejście w przypadku smartfonów niż zwykłe wydłużenie czasu ekspozycji lub podbicie ISO. Ta pierwsza opcja sprawia bowiem, że bardzo łatwo jest zrobić poruszone zdjęcie. Podbite ISO natomiast jest gwarantem strasznego ziarna na fotografii. 

Zobacz też: Apple Watch to prawdziwy fenomen – wkrótce liczba użytkowników przekroczy magiczną barierę

Film pokazuje również, że aplikacja do aparatu została stworzona dla konkretnych modułów aparatu na niedrogich telefonach. Więc nie jest to tylko oprogramowanie, ale korzystanie z dobrodziejstw sprzętu. To również wyjaśnia, dlaczego aplikacja ta nie jest dostępna dla wszystkich istniejących telefonów z systemem Android Go. Tryb nocny wedle zapowiedzi trafi do smartfonów Nokia 1.3, Wiko Y61 i Wiko Y81. Zostało również ujawnione, że Camera Go dostanie tryb HDR jeszcze w tym roku. Ten dodatkowo poprawi jakość zdjęć zrobionych na tych budżetowych urządzeń. Miejmy nadzieję, że nowe wytyczne Google dla Androida Go sprawią, że wszystkie nadchodzące smartfony tego typu doczekają się tej funkcjonalności.

Źródło: Android

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.