Elektryczny autobus, którego testy trwają we Wrocławiu, miał kilka dni temu awarię. Problem z pojazdem okazał się na tyle poważny, że został on wycofany z linii, na których kursował. Producentowi udało się jednak szybko naprawić autobus i powrócił on na testy. W ostatnim czasie na ulicach polskich miast coraz częściej widzimy tego typu pojazdy, z reguły właśnie w charakterze testowym.

Elektryczny autobus we Wrocławiu miał awarię – testy trwają jednak nadal

Drodzy Pasażerowie,nasz testowy, elektryczny autobus Autosan odmówił współpracy i na razie nie spotkacie go na…

Opublikowany przez MPK Wrocław Wtorek, 29 września 2020

W kwietniu pisaliśmy o elektrycznym autobusie Autosan. Pojazd tego samego typu trafił na testy do Wrocławia, jednak niespodziewanie zaliczył awarię. Wrocławskie MPK wyraziło nadzieję, że producent szybko poradzi sobie z problemem i tak też się stało. Autosan wyzdrowiał i wrócił na ulice! – ogłosiło wczoraj MPK we Wrocławiu.

Elektryczny autobus rozpoczął pracę na ulicach Wrocławia 23 października. Dokładna nazwa pojazdu to Autosan SANCITY 12LFE. Jest to niskopodłogowy pojazd o długości 12m, zaprojektowany z myślą o warunkach miejskich. To odpowiedź na zainteresowanie przewoźników bezemisyjnymi środkami transportu publicznego. SANCITY 12LFE posiada silnik napędzający tylną oś, synchroniczny z magnesami stałymi. Baterie Autosan umieścił natomiast częściowo na zwisie tylnym, a częściowo na dachu.

Czytaj także: Inteligentne parkingi od T-Mobile we Wrocławiu – jak to działa?

Podróżowanie testowanym autobusem elektrycznym we Wrocławiu jest bezpłatne. Nie trzeba mieć biletu. Dodatkowo to pasażerowie swoimi głosami decydują, na jakich liniach pojawi się pojazd. W tym tygodniu autobus kursuje na linii K, w kolejnym natomiast wyjedzie na ulice z numerami 101 oraz 111.

źródło: Autosan, facebook.com/mpkwroc zdjęcie główne: Autosan

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.