Samsung ewidentnie wziął sobie do serca przyspieszenie wydawania aktualizacji na swoje topowe modele. Dotychczas jedynie Galaxy S5 został zaktualizowany do najnowszej wersji systemu Android. Niedawno do niego dołączył Galaxy Note 3, a teraz przyszła pora na poprzednika obecnego flagowego smartfonu.

 

Tak jest, Android 5.0.1 Lollipop pojawił się w aktualizacji OTA na Galaxy S4 w wersji z układem Exynos. Podobnie jak w przypadku phableta z 2013 roku, tak i teraz Samsung rozpoczął uaktualnienie od Rosji. Sama paczka z oprogramowaniem waży nieco ponad 1 GB i póki co do pobrania jest jedynie poprzez samo urządzenie – KIES nie widzi nowego systemu. Dla przypomnienia, porównanie działania Androida 4.4 KitKat i właśnie Lollipopa:

 

 

Kiedy ujrzymy aktualizację dla Galaxy S4 z polskiej dystrybucji? Samsung nie zdradza jeszcze takich informacji, ale zapewne nie będzie trzeba długo czekać. Oczywiście już dziś możecie nieoficjalnie zainstalować Androida 5.0 Lollipop na tym urządzeniu – więcej szczegółów znajdziecie na naszym forum.

 

 

źródło: SamMobile

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.