Xiaomi stale rozwija MIUI 12 dodając do swojej nakładki nowe funkcje i udogodnienia. Z każdą nową wersją firma wprowadza nowe funkcje, takie jak monitorowanie tętna za pomocą aparatu telefonicznego i lampy błyskowej LED, zrzuty ekranu z ramki urządzenia, OCR w aplikacji Galeria, długie ujęcia ekspozycji i wiele więcej. Można jednak mieć wrażenie, że to wszystko jak na razie kręciło się głównie wokół aparatu. Teraz jednak producent smartfonów zaktualizował aplikację MIUI Notes i dodał do niej opcję szkicownika.

Aplikacja Notatnika Xiaomi ze szkicownikiem

Aplikacja Notatnika Xiaomi ze szkicownikiem

Podobnie jak w przypadku większości nakładek producentów, MIUI zawiera w sobie wiele alternatywnych dla Google aplikacji. Jedną z nich jest MIUI Notes. Jak sama nazwa wskazuje, użytkownicy mogą korzystać z tej aplikacji do robienia szybkich notatek i to zarówno pisemnych, jak i głosowych. Jednak w nowej wersji beta programu, która jest obecnie dostępna jedynie w Chinach, użytkownicy mogą teraz nawet szkicować w aplikacji. Interesujące jest to, że Xiaomi dodaje obsługę szkicowania, ponieważ żadne z jego urządzeń nie jest wyposażone w rysik. Być może firma przygotowuje smartfon lub tablet z takim akcesorium, jednak to tylko spekulacje z mojej strony.

Zobacz też: 3 kwartał 2020 roku był wyjątkowo dobry dla Google Play i App Store – trochę statystyk

Tak czy inaczej, użytkownicy mogą szkicować w notatkach MIUI za pomocą swoich palców lub standardowych rysików dostępnych na rynku. Oczywiście trudno tu mówić o wygodzie znanej, chociażby z serii Galaxy Note od Samsunga, jednak lepsze to, niż nic. Warto dodać, że Xiaomi nie jest pierwszym chińskim producentem smartfonów, który wprowadził tę funkcję, ponieważ OPPO ColorOS i Meizu Flyme już oferują tę opcję. Możliwe więc, że gigant po prostu chciał wyrównać poziomem do konkurencji.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.