Qualcomm wysłał do prasy zaproszenia na swój coroczny szczyt technologiczny. W przeciwieństwie do poprzednich edycji, w tym roku będzie to wydarzenie cyfrowe. Oczywiście możemy za to podziękować globalnej pandemii COVID-19, tak, jak to miało miejsce w przypadku innych imprez tego typu. Samo wydarzenie będzie dwudniową imprezą, która odbędzie się od 1 do 2 grudnia. To oznacza, że następcę flagowego Snapdragona 865 poznamy kilka dni wcześniej. W zeszłym roku konferencja odbywała się bowiem 4 grudnia. Trudno więc jednak mówić o jakichś większych zmianach.

Data premiery Snapdragona 875 ujawniona

Data premiery Snapdragona 875 ujawniona

W ramach imprezy Qualcomm przede wszystkim ogłosi nowe procesory, z których najważniejszy będzie Snapdragon 875. Mowa tu bowiem o jednostce, która przynajmniej na pół roku zdefiniuje flagowe smartfony niemal wszystkich producentów. Oczywiście w połowie roku możemy się spodziewać premiery Snapdragona 875 Plus, który już został potwierdzony. Wraz z nim ma zadebiutować nowy procesor Snapdragon serii 700, prawdopodobnie Snapdragon 775G. Trzecim i mniej spodziewanym układem będzie natomiast układ dedykowany Windows 10 ARM. Jak widać, Qualcomm ma coraz większą chrapkę na rynek małych i lekkich laptopów, co raczej nie jest dobra wiadomością dla Intela.

Zobacz też: Cicha premiera Oppo A73, czyli Oppo F17 pod inną nazwą 

Wróćmy jednak do gwiazdy nadchodzącego pokazu. Snapdragon 875 będzie układem wykonanym w procesie 5 nm. Zapewni również jeden z największych skoków wydajności w historii serii. Wszystko dlatego, że zostanie on wyposażony w rdzenie układzie 1+3+4. Głównym rdzeniem ma być zupełnie nowa jednostka ze świeżej linii Cortex-X1, które są dedykowane komputerom stacjonarnym. Wspierać mają go trzy nieco słabsze, ale wciąż flagowe rdzenie Cortex-A78. Jeśli zaś chodzi o ekonomiczną pracę, to za nią mają odpowiadać cztery jednostki Cortex-A55. Oczywiście, jak to w przypadku Qualcomma, producent może nieco zmodyfikować te konstrukcje i wypuścić je pod zmienionymi nazwami w ramach serii Kyro.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.