Urlop psiacierzyński dołącza do benefitów, które oferuje Bolt swoim pracownikom. Jak sama nazwa wskazuje, mowa tutaj o urlopie, który można będzie wykorzystać na opiekę nad zwierzakiem. W tym przypadku chodzi o psa, którego pracownik Bolta adoptuje ze schroniska. I taka inicjatywa zasługuje na pochwałę.

Urlop psiacierzyński od Bolta

Urlop psiacierzyński od Bolta
Fot. PixaBay

Pracownicy Bolta będą mogli skorzystać z trzech dni płatnego urlopu, który pomoże im w przystosowaniu domu do nowego lokatora. Co więcej, o zaległy urlop psiacierzyński będą mogli ubiegać się także ci pracownicy firmy, którzy wzięli psa ze schroniska w ciągu ostatnich dwóch lat. Taki urlop będzie dodatkowy i niezależny od tego, co przysługuje pracownikom.

W czasie pandemii dbanie o dobre samopoczucie zespołu Bolt stało się dla nas szczególnie ważne. Chcemy dawać przykład jako najlepsze miejsce pracy i oferować pracownikom to, czego potrzebują, by pomóc im zachować szczęście w życiu zawodowym i osobistym – podsumowuje wprowadzenie nowego benefitu Olimpia Kicielińska, People Partner w Bolt.

Zobacz też: Czy kina znikną z krajobrazu przez pandemię?

Adopcja psa ze schroniska to coś, na co decyduje się coraz więcej osób. Oczywiście sam fakt, że pracodawca da komuś 3 dodatkowe dni urlopu, na taką decyzję wpływać nie powinno. To jednak dobrze, że Bolt myśli o takich rzeczach. To zresztą nie pierwszy raz, kiedy firma wychodzi naprzeciw potrzebom miłośników zwierzą. W 2019 roku uruchomiono bowiem Bolt Pets, czyli możliwość przewożenia ze sobą małych zwierząt. Teraz przyszła pora na benefity dla pracowników i miejmy nadzieję, że to nie ostatni raz, kiedy Bolt robi coś takiego.

Wierzymy, że długofalowe korzyści wynikające z adopcji psa czy kota wpłyną na dobrostan naszego zespołu. Pandemia, ale i zmiany we współczesnym modelu rodziny sprawiają, że poczuliśmy, że czas niestandardowo podejść do zaspokajania potrzeb naszego zespołu w tak ważnym momencie życia, jak dołączenie nowego, czworonożnego członka rodziny do gospodarstwa domowego – dodaje Olimpia Kicielińska.

Źródło: Bolt informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.