Apple Watch to istny fenomen na skalę światową. Smartwatch jest obecnie na dobrej drodze do osiągnięcia pułapu 100 milionów użytkowników. Tym samym pozycjonuje Apple jako głównego gracza w tej kategorii sprzętu. I mówiąc szczerze trudno się temu dziwić. Produkty konkurencji znacznie odstają od tego, co producent ma do zaoferowania. Owszem, są jeszcze smart opaski i inteligentne zegarki sportowe, jednak należą one do nieco innej grupy sprzętów i s dedykowane do innego odbiorcy.

Prawie 100 milionów użytkowników Apple Watch

Prawie 100 milionów użytkowników Apple Watch

Warto tu zauważyć, że Apple Watch po raz pierwszy pojawił się na rynku w momencie, kiedy zaczęto poszukiwać kolejnej popularnej grupy urządzeń po smartfonach. Tablety nie sprawdziły się w tej roli. Inteligentne głośniki również okazały się tutaj pewnym rozczarowaniem. W końcu takie urządzenie nie jest zbyt osobiste, w przeciwieństwie do smartfona. Natomiast czymś jeszcze bliższym człowiekowi wydawałby się inteligentny zegarek. Mimo to one również nie odniosły zbyt wielkiego sukcesu. Ich początki na rynku były raczej… rozczarowujące. 

Zobacz też: Grindr zaliczył wpadkę – jeśli z niego korzystałeś, to inni mogli poznać Cię bliżej

Apple jednak się tym nie zraziło. Producent na przestrzeni lat wydawał coraz to kolejne generacje tego sprzętu, a jego grupa odbiorców powoli, acz sukcesywnie rośnie. Według szacunków Cyberta, 35% użytkowników iPhone w Stanach Zjednoczonych używa obecnie zegarka Apple. Samo to mówi wiele o jego sukcesie jako produktu. Jeśli porównamy Apple Watch do iPhone i iPada, to osiągnięcie takiego wyniku zajęło mu o wiele mniej czasu. Oczywiście trudno tu mówić o tym, że jest on większym sukcesem niż iPhone. W końcu Apple Watch sprzedaje się tak dobrze właśnie dzięki sukcesowi smartfona z logiem jabłuszka. Sam iPhone musiał natomiast walczyć o swoją pozycję ze znacznie trudniejszego poziomu. Na koniec warto podkreślić, że w tym roku Apple Watch ma 55% udział w światowym rynku urządzeń noszonych na co dzień, a dzięki nowemu, niedrogiemu wariantowi SE ma szansę jeszcze bardziej go zwiększyć.

Źródło: wwcftech

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.