funkcje Apple Watch

Apple Watch to prawdziwy fenomen – wkrótce liczba użytkowników przekroczy magiczną barierę

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Apple Watch to istny fenomen na skalę światową. Smartwatch jest obecnie na dobrej drodze do osiągnięcia pułapu 100 milionów użytkowników. Tym samym pozycjonuje Apple jako głównego gracza w tej kategorii sprzętu. I mówiąc szczerze trudno się temu dziwić. Produkty konkurencji znacznie odstają od tego, co producent ma do zaoferowania. Owszem, są jeszcze smart opaski i inteligentne zegarki sportowe, jednak należą one do nieco innej grupy sprzętów i s dedykowane do innego odbiorcy.

Prawie 100 milionów użytkowników Apple Watch

Prawie 100 milionów użytkowników Apple Watch

Warto tu zauważyć, że Apple Watch po raz pierwszy pojawił się na rynku w momencie, kiedy zaczęto poszukiwać kolejnej popularnej grupy urządzeń po smartfonach. Tablety nie sprawdziły się w tej roli. Inteligentne głośniki również okazały się tutaj pewnym rozczarowaniem. W końcu takie urządzenie nie jest zbyt osobiste, w przeciwieństwie do smartfona. Natomiast czymś jeszcze bliższym człowiekowi wydawałby się inteligentny zegarek. Mimo to one również nie odniosły zbyt wielkiego sukcesu. Ich początki na rynku były raczej… rozczarowujące. 

Zobacz też: Grindr zaliczył wpadkę – jeśli z niego korzystałeś, to inni mogli poznać Cię bliżej

Apple jednak się tym nie zraziło. Producent na przestrzeni lat wydawał coraz to kolejne generacje tego sprzętu, a jego grupa odbiorców powoli, acz sukcesywnie rośnie. Według szacunków Cyberta, 35% użytkowników iPhone w Stanach Zjednoczonych używa obecnie zegarka Apple. Samo to mówi wiele o jego sukcesie jako produktu. Jeśli porównamy Apple Watch do iPhone i iPada, to osiągnięcie takiego wyniku zajęło mu o wiele mniej czasu. Oczywiście trudno tu mówić o tym, że jest on większym sukcesem niż iPhone. W końcu Apple Watch sprzedaje się tak dobrze właśnie dzięki sukcesowi smartfona z logiem jabłuszka. Sam iPhone musiał natomiast walczyć o swoją pozycję ze znacznie trudniejszego poziomu. Na koniec warto podkreślić, że w tym roku Apple Watch ma 55% udział w światowym rynku urządzeń noszonych na co dzień, a dzięki nowemu, niedrogiemu wariantowi SE ma szansę jeszcze bardziej go zwiększyć.

Źródło: wwcftech

Sprawdź najnowsze wpisy