Google nareszcie połączyło ze sobą dwie istotne funkcje, które ułatwią użytkownikom planowanie i zarządzanie swoim życiem. W ogłoszeniu pod koniec zeszłego tygodnia firma ujawniła, że jej aplikacje Kalendarza Google na iOS i Androida zostały w końcu zaktualizowane o możliwość przeglądania i tworzenia zadań. Tym samym został on zintegrowany z aplikacją, która nosi dość długą nazwę Lista zadań Google: łatwo planuj i osiągaj cele. Do tej pory możliwość tworzenia zadań poprzez kalendarz była możliwa jedynie za pośrednictwem strony internetowej.

Google łączy listę zadań i kalendarz

Google łączy listę zadań i kalendarz

Lista zadań Google: łatwo planuj i osiągaj cele jest platformą firmy do tworzenia list rzeczy do zrobienia. Rozwiązanie to jest dostępne na smartfonach i za pośrednictwem Gmaila. Wcześniej Google dodawał zadania do swojego produktu Kalendarz. Jednak to było możliwe tylko za pośrednictwem PC. Takiej podejście jest natomiast coraz bardziej archaiczne. W końcu większość osób wolałaby to robić za pomocą smartfona. Integracja tych funkcji w telefonie komórkowym sprawiły, że cała platforma stała się dla wielu osób o wiele bardziej użyteczna. 

Zobacz też: Smartfon do 1400 zł – 5 modeli, na które warto zwrócić uwagę (październik 2020)

Użytkownicy mają możliwość dodawania istotnych informacji do zadań, w tym wyboru bloku czasowego dla danej czynności, dodawania notatki ze szczegółami, które mogą być konieczne, oraz wyboru, czy zadanie ma być powtórzone w określonych dniach lub godzinach w Kalendarzu. Ogólnie rzecz biorąc, jest to dość podobne do tworzenia zdarzeń. Według Google ta nowa integracja jest wdrażana stopniowo. Może ona potrwać do dwóch tygodni, zanim trafi do wszystkich użytkowników. Dlatego też wiele osób będzie musiało uzbroić się w cierpliwość.

Źródło: AndroidPolice

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.