Paczkomaty to dla mnie synonim wygody. Przesyłkę mogę odebrać, kiedy zechcę, bez konieczności umawiania się z kurierem. Ten w końcu może podać jedynie przybliżoną godzinę przyjazdu, przez co danego dnia jestem zwyczajnie uziemiony, czekając na paczkę. Natomiast do Paczkomatu mogę się udać, kiedy tylko zechcę, nawet w środku nocy. Podejrzewam, że wiele osób ma do tego podobne podejście. Jednak poza wygodą jest jeszcze jeden powód, aby korzystać z paczkomatów: ekologia. 

Paczkomaty są ekologiczne

Paczkomaty są ekologiczne

InPost obliczył, o ile lepszym rozwiązaniem dla środowiska są Paczkomaty, jeśli porównamy je do standardowych kurierów. Firma wydała w tej sprawie następujący komunikat:

Dynamiczny rozwój sieci Paczkomatów InPost oznacza nie tylko nieustanną ewolucję rynku logistycznego w Polsce, ale również umożliwia Klientom skorzystanie z najbardziej ekologicznej formy dostawy. W InPost czujemy się odpowiedzialni za środowisko naturalne i każdego dnia przekonujemy, jak ogromne znaczenie ma zamawianie paczek z dostawą do Paczkomatu.

Paczkomaty są EKO. To nie pusty frazes, marketingowy slogan czy stwierdzenie bez pokrycia. Wiemy, że w obecnych czasach dbałość o środowisko jest kwestią szczególnie istotną – zwłaszcza dla firm logistycznych, które każdego dnia dostarczają paczki do klientów. Co więcej, wraz z szybkim rozwojem branży e-commerce, edukacja w zakresie ekologicznych sposobów dostaw i pakowania produktów jest szczególnie istotna. Udowadniamy, że Paczkomaty to nie tylko wygodny i szybki sposób realizacji codziennych zakupów w Internecie, ale również duże korzyści dla środowiska.

Opracowany przez nas autorski kalkulator śladu węglowego wskazuje, że gdyby tradycyjne dostawy kurierem do domu zostały zastąpione dostawą do Paczkomatu®, redukcja emisji CO2 dla każdej paczki sięgnęłaby nawet 75%. Dostarczenie paczki do maszyny InPost oznacza co najmniej 0,35 kg mniej emisji CO2 do atmosfery na każdą przesyłkę. Co ważne, w naszych obliczeniach uwzględniliśmy także ślad węglowy osoby odbierającej paczkę w Paczkomacie. To oznacza, że jeden Paczkomat może zaoszczędzić dziennie aż 52 kg CO2, co w skali roku daje nawet 14 ton oszczędności CO2!

Zobacz też: Trzy sposoby, w jakie Apple może ulepszyć swoje podstawowe usługi

Oczywiście pozostaje jeszcze kwestia odbioru przesyłki przez klienta. Aby ta była naprawdę ekologiczna, to ten powinien odbierać paczki podczas drogi do lub z pracy, albo przy okazji zakupów. Ewentualnie wybrać się na spacer, jeśli mamy na to czas, albo Paczkomat znajduje się blisko naszego miejsca zamieszkania. 

Źródło: InPost

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.