Statystyki Steam Hardware Survey na wrzesień 2020 niosą ze sobą bardzo dobre wiadomości dla AMD. Procesory Czerwonych coraz chętniej są stosowane przez graczy już od początku rodziny Zen. Jednak nawet mimo początkowo dość pozytywnego odbioru chyba tylko największym optymistom w firmie obecny scenariusz w ogóle przeszedł przez myśl. Producent zawdzięcza to trzeciej generacji swoich rdzeni, czyli Zen 2. 

Statystyki Steam wrzesień 2020

Statystyki Steam wrzesień 2020

Tuż przed ujawnieniem Zen 3 przez AMD, które ma się odbyć 8 października, najnowszy raport Steam Hardware Survey podaje, że AMD ma ponad 25 procent udziału w CPU w badanej przez Steam bazie użytkowników. Wrzesień 2020 roku przyniósł firmie AMD dokładnie 25,75%, co oznacza poprawę o 0,84 punktu procentowego od sierpnia. Najbardziej istotne jest tu jednak przekroczenie magicznej bariery 25%. Tym samym AMD może się pochwalić, że zajmuje 1/4 rynku graczy PC. W międzyczasie Intel nadal utrzymuje lwią część udziałów na poziomie 74,24%, notując spadek o 0,85 punktu procentowego w skali miesiąca. Mimo to firma AMD od miesięcy obserwuje stały wzrost wśród użytkowników Steam. Co więcej, jest mało prawdopodobne, by ten trend zaniknął, gdy Zen 3 będzie tuż za rogiem.

Zobacz też: Beta EMUI 11 w Polsce – sprawdź, czy możesz już testować nakładkę

Przy okazji warto zaznaczyć, że wciąż dominują tu jednostki czterordzeniowe. Te mają dla siebie 45,69% graczy Steam. Mimo to ich udział powoli topnieje. W innych miejscach badania widzimy, że GeForce GTX 1060 firmy Nvidia pozostaje najpopularniejszym układem graficznym z udziałem na poziomie 10,79%. Mimo to zaliczyła ona spadek o 0,39% w porównaniu z ubiegłym miesiącem. Biorąc pod uwagę jego stosunek ceny do możliwości, to jego dominująca pozycja nie jest ani trochę zaskakująca. Karta czerwonych, a dokładniej Radeon RX 580 znajduje się dopiero na 10 miejscu i ma dla siebie 2,22% rynku. Na koniec warto dodać, że rozdzielczość Full HD, czyli 1920 × 1080 wciąż dominuje i ma dla siebie 65,49% rynku. Natomiast jeśli chodzi o pamięć operacyjną, to najwięcej graczy stawia na 16 GB. Jest ich bowiem aż 42,08%. Drugie miejsce piastuje tu o połowę mniejsza pamięć operacyjna, czyli 8 GB. Taką znajdziemy w 30,84% komputerach graczy Steam.

Źródło: Steam

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.