Czasami bywa tak, że fani pewnych rozwiązań zaczynają snuć swoje spekulacje. Te z czasem zaczynają być traktowane przez niektórych jako plotki, a w skrajnych przypadkach nawet jako przecieki. Tak jest i w tym przypadku. Otóż w związku z premierą GeForce RTX 3000 pojawił się spekulacje, że AMD zakończy wsparcie dla Radeona RX 5700. Tym samym Navi 10 miałoby już dokonać swojego technologicznego żywota.

AMD dementuje plotki o Radeonach

AMD dementuje plotki o Radeonach

W związku z tym, że pogłoski te mocno nabrały na sile, to Czerwoni publicznie obalili te rewelacje. Według producenta nic nie zagrozi rozwojowi kart z serii RX 5700 w najbliższej przyszłości. Firma wydała następujące oświadczenie dla portalu TomsHardware:

Kontynuujemy produkcję kart graficznych z serii Radeon RX 5700, które zapewniają wyjątkowe wrażenia w grach o rozdzielczości 1440p. Będziemy nadal odpowiadać na zapotrzebowanie rynku.

Podczas gdy w pewnym momencie AMD i jego partnerzy będą starali się oczyścić kanały sprzedaży detalicznej ze starszych zapasów po zakupie procesorów graficznych RDNA 2, okazuje się, że rynek kart graficznych RX 5700 nadal będzie istniał.

Zobacz też: LineageOS pozwala cieszyć się z Androida 10 kolejnym smartfonom

Radeon 5700 XT i 5700 nadal oferują świetną wydajność w grach o rozdzielczości 1440p i mogą istnieć jako przystępna opcja dla osób niezainteresowanych grami w 4K lub ray tracingiem. Pod koniec tego miesiąca, czyli 28 października, AMD zaprezentuje więcej informacji na temat serii RX 6000 opartych na RDNA 2. W międzyczasie Nvidia odsunęła premierę RTX 3070 na 29 października. To oznacza, że jeśli chodzi o karty graficzne, to ten miesiąc zakończy się niezwykle ciekawie.

Źródło: Tomshardware

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.