Wczoraj portal Cnet otrzymał wiadomość zawierającą krótką informację oraz dwa zdjęcia od anonimowego użytkownika. Obie fotografie, jak dodał informator przedstawiają wygląd Android Market w wersji systemu Donut (Android 1.6). Obecna wersja Marketu na naszych telefonach była niezmienna już od października 2008, dlatego jego odświeżenie na pewno poprawi jakość katalogu.

 

Największe zmiany na pewno będą wizualne – kolory niemal się odwrócą. Z czarnego ponurego Marketu otrzymamy dość podobny do tego z iPhone. Oprócz tego bez wchodzenia do menu będziemy mogli przesortować aplikacje lub przeszukać katalog. To jednak nie koniec zmian – jest wiele spekulacji, że Google dogłębnie zmodernizuje Android Market. Tu można się tylko domyślać o jakie zmiany chodzi – jednak możliwe, że w nowej odsłonie Marketu zobaczymy screeny aplikacji, bądź wiele nowych kategorii.

Pierwszymi telefonami na których zobaczymy nową odsłonę Marketu mają być Motorole zaprezentowane już 10 września. Do pozostałych telefonów dotrze on wraz z aktualizacją oprogramowania do Android 1.6 jeszcze w tym roku.

Jak Wam się podoba nowy Android Market?

 

Skomentuj na Największym Polskim Forum Android

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Jakub Bereziewicz

Z wykształcenia finansista/manager - studiował na SGH, NUS, LSE, Harvard University oraz Tsinghua University. Prywatnie - od dwunastu lat pasjonat mobilnych technologii. Developer Symbiana UIQ, użytkownik Androida od czasów HTC Dream (G1).