Acer Iconia Tab A200 już dostępny w Wielkiej Brytanii

Newsy

acer-iconia-a200

Iconia Tab A200 jest najnowszym urządzeniem, nad którym przez ostatnie miesiące pracował Acer. O ile specyfikacja techniczna tego tabletu od pewnego czasu nie jest żadną tajemnicą, to pod znakiem zapytania stało to, kiedy tablet trafi do sprzedaży.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Acer, podobnie z resztą jak Samsung, wydaje się dostrzegać ogromny potencjał w rynku tabletów z systemem Android. W dotychczasowej ofercie Acera znajdowało się kilka modeli tabletów – m.in. urządzenia 7- i 10-calowe. Największym zainteresowaniem cieszą się te ostatnie – i to właśnie z myślą o tych klientach stworzono model A200.

Iconia Tab A200 nie jest urządzeniem, które porywa swoją konfiguracją sprzętową. Producent postawił na sprawdzony dwurdzeniowy układ Nvidia Tegra 2. Dość tradycyjnie zastosowano 1 GB pamięci RAM, moduł WiFi, Bluetooth, czytnik kart microSD i przednią kamerę z matrycą 2 Mpx, rezygnując z zastosowania aparatu w tylnej części obudowy. System operacyjny to Android 3.2 Honeycomb – Acer już w momencie prezentacji urządzenia zadeklarował szybkie wydanie aktualizacji do wersji 4.0.

Aktualnie tablet dostępny jest w sprzedaży na terenie Wielkiej Brytanii. Cena? 299 funtów, co przy dzisiejszym kursie funta oznacza wydatek rzędu ok. 1600 złotych. Kwota ta jest bardzo wysoka – szczególnie, gdy zwrócimy uwagę na to, że A200 oferuje niemal identyczną konfigurację techniczną jak w przypadku Motoroli Xoom, która miała swoją premierę prawie rok temu.

W przypadku Acera dużo ciekawiej zapowiada się model A700, który ma nie tylko wykorzystywać układ Nvidia Tegra 3, ale także oferować użytkownikowi ekran o rozdzielczości HD. Na temat tego urządzenia wiemy jednak bardzo niewiele – możemy jednak przypuszczać, że Acer zaprezentuje swój nowy high-endowy tablet jeszcze w pierwszym kwartale 2012 roku.

źródło: Phandroid


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x