galaxyNote

Samsunga Galaxy Note można uznać za jedno z najbardziej oryginalnych urządzeń z systemem Android, jakie trafiło do sprzedaży w tym roku. Zainteresowanie Notem jest całkiem duże – południowokoreański producent poinformował o wynikach sprzedaży tego modelu.

Galaxy Note wydaje się być odpowiedzią na potrzeby użytkowników, którzy uważają, że ekran smartfona (nawet o przekątnej 4,65 cala) jest zbyt mały, aby mieć możliwość łatwego i wygodnego korzystania z wielu podstawowych funkcji takiego urządzenia. Wymiary, nawet 7-calowego, tabletu są jednak dużo większe a Note wydaje się być bardzo ciekawym kompromisem.

Początkowo uważano, że zainteresowanie Notem będzie bardzo niewielkie. Okazało się jednak inaczej – Samsung oficjalnie poinformował, że udało mu się sprzedać już ponad 1 mln egzemplarzy modelu N7000. Wynik został osiągnięty w ciągu dwóch pierwszych miesięcy od rozpoczęcia sprzedaży – niemal pewne jest jednak to, że sprzedaż na pewno się zwiększy.

Aktualnie Galaxy Note dostępny jest w Europie i Azji. Pomimo tego, że wiele osób ze Stanów Zjednoczonych wyraża ogromne zainteresowanie tym modelem, nie jest on dostępny na tamtejszym rynku. Aktualnie Samsung pracuje nad wprowadzeniem do sprzedaży Galaxy Note’a w wersji obsługujących standard LTE – na razie nie wiadomo, kiedy „tabletofon” trafi do sprzedaży w USA.

Posiadacze Note’a aktualnie mają dostęp do Androida 2.3 – Samsung już jakiś czas temu zapowiedział, że aktualizacja do Androida 4.0 Ice Cream Sandwich zostanie udostępniona jeszcze w pierwszym kwartale 2012 roku. Aktualizacja oprogramowania Note’a jest priorytetem dla Samsunga – podobnie jak w przypadku Galaxy S II.

źródło: Samsung

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula