galaxy_s_3

Samsung Galaxy S II nadal jest urządzeniem, które cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród użytkowników. Od momentu premiery tego smartfona minęło już trochę czasu, nie dziwi więc rosnące zainteresowanie informacjami dotyczącymi Galaxy S III.

Galaxy S III z całą pewnością będzie jednym z najbardziej wydajnych smartfonów, które trafią do sprzedaży w przyszłym roku. Od pewnego czasu zaczynają krążyć kolejne informacje, które dotyczą następcy Galaxy S II. Największą zagadką jest to, czy Samsung zdecyduje się na zastosowanie procesora z dwoma, czy czteroma rdzeniami.

Równie dużo mówi się, że najprawdopodobniej Galaxy S III zostanie wyposażony w duży ekran Super AMOLED Plus o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli. Poza tym prawdopodobne jest zastosowanie obsługi LTE, aparatu 12 Mpx, 2 GB pamięci RAM – całość ma być kontrolowana przez Androida 4.0 Ice Cream Sandwich.

Niespodziewanie pojawiły się doniesienia, że Samsung pracuje nad wdrożeniem obsługi technologii 3D w swoim najnowszym smartfonie – miałoby to dotyczyć zarówno wyświetlacza, jak i możliwości robienia zdjęć i nagrywania wideo. Bardzo możliwe, że posiadacze telewizorów 3D Samsunga będą mogli korzystać z dodatkowych udogodnień.

Ostateczna decyzja dotycząca zastosowania obsługi technologii 3D w najnowszym smartfonie Samsunga jeszcze nie zapadła. Producent najprawdopodobniej rozważa, czy wykorzystanie 3D przyniesie więcej korzyści, czy może wiązać się to będzie z dość poważnymi problemami, o których nie może być mowy w przypadku modelu, który ma być ogromnym sukcesem rynkowym.

Na tę chwilę wiele wskazuje na to, że technologia 3D w przypadku smartfonów to przede wszystkim ciekawostka, która musi zostać jeszcze bardziej udoskonalona, zanim będziemy mogli mówić o pewnego rodzaju „standardzie” w przypadku tego typu urządzeń.

Najnowszy model z serii Galaxy najprawdopodobniej zostanie zaprezentowany w trakcie targów MWC, które rozpoczynają się 27 lutego. Wiele osób ma nadzieję, że to właśnie wtedy zobaczymy nowy model Galaxy S, który ma spore szanse na poprawienie wyników sprzedaży dwóch wcześniejszych generacji.

źródło: UnwiredView

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula