Android

Jak wiadomo, Andy Rubin bardzo chętnie dzieli się informacjami dotyczącymi sukcesów, jakie odnosi Android. Okazuje się, że okres świąteczny miał również bardzo duże przełożenie na to, co się działo w przypadku Androida.

Andy Rubin dość regularnie informuje, jak aktualnie wygląda sytuacja Androida – najczęściej dowiadujemy się, ile aktualnie urządzeń z systemem Google jest aktywowanych w ciągu każdego dnia. Ostatnie informacje wskazują na to, że jest to ok. 700 tys. aktywacji dziennie, co bez wątpienia jest bardzo dobrym wynikiem.

Święta Bożego Narodzenia są okresem, który sprawia, że wydajemy znacznie więcej pieniędzy m.in. na prezenty. Okazuje się, że pomysł zakupu smartfona z systemem Android był dość popularny. Tylko w ciągu ostatniego świątecznego weekendu aktywowano ponad 3,7 miliona urządzeń z tym systemem.

Oznacza to, że średnio dziennie aktywowanych było ok. 1,85 miliona urządzeń z Androidem – zanotowano więc ponad dwukrotny wzrost liczby aktywacji. Takie wyniki mogą cieszyć zarówno Google, jak i producentów sprzętu. Powodów do narzekań nie mają również twórcy gier i aplikacji, którzy z pewnością zanotowali poważny wzrost zainteresowania ich programami.

Całkowita liczba aktywacji urządzeń z Androidem i iOS wyniosła 6,8 miliona. Okazuje się, że w tym przypadku Android pokonał iOS, osiągając lepszy wynik o ponad 600 tys. aktywacji.

źródło: The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula