Żappka Post będzie nową funkcją w aplikacji popularnego sklepu. Klienci korzystający z przesyłek, które będą wysyłane do zlokalizowanych w sklepach punktów odbioru, będą mogli śledzić ich trasę. Nowy moduł w aplikacji ma także wpłynąć na to, jak będzie korzystało się z samego punktu odbioru i może przyśpieszyć odrobinę sam proces. To już kolejny ruch ze strony firmy, który pokazuje, że rynek przesyłek może się niedługo zmienić.

Żappka Post

Żappka Post
Fot. Żappka Post

Już niedługo będzie można sprawdzać, gdzie dokładnie znajduje się nasza paczka, którą zamówiliśmy z odbiorem w sklepie Żabka. Taki podgląd z pewnością będzie pożyteczny, bo jednak Żabka nie oferuje tego, co stanowi o wyjątkowości InPostu. W sklepie przesyłki nie odbierzemy o dowolnej porze, choć sklepu i tak zazwyczaj są długo otwarte. Czasem jednak wygodniej i bliżej jest zamówić właśnie do takiego punktu odbioru, niż do oddalonego od nas paczkomatu. Zresztą sieć Żabka pracuje nad swoją wersją punktów odbioru, które mają być podobne do paczkomatów, choć jeszcze na ich uruchomienie przyjdzie nam poczekać.

Żappka Post, czyli nowa funkcja w aplikacji Żappka, pozwoli na śledzenie przesyłki. Jedyne co trzeba będzie zrobić, to w najnowszej wersji aplikacji, wpisać nasz numer telefonu. Użytkownik będzie wtedy dostawał powiadomienia o statusie przesyłki, a w samej aplikacji będzie można zobaczyć kod potrzebny do jej odbioru. To sprawi, że nie trzeba będzie szukać SMS-ów, a jedynie otworzyć Żappkę. Miłym dodatkiem będzie także możliwość… nawigowania do sklepu, gdzie znajduje się nasza przesyłka. W przypadku, kiedy obok siebie znajduje się kilka placówek, to z pewnością będzie dość często wykorzystywana funkcja.

Zobacz też: Protest w Kraśniku przeciwko 5G – prawdziwa antyreklama miasta.

Aplikacja Żappka rozwija się wyjątkowo szybko i co chwila dodawane są do niej jakieś nowe funkcje. Mamy już tam punkty lojalnościowe czy nawet płatności z wykorzystaniem kodów QR (Żappka Pay). Teraz widać przyszła pora na rynek przesyłek.

Źródło: Żabka

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.