ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Beta EMUI 11 w Polsce

Beta EMUI 11 w Polsce – sprawdź, czy możesz już testować nakładkę

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Beta EMUI 11 w Polsce okazała się być dostępna dla wybranej grupy użytkowników. Niestety, ale Huawei nie zdecydował się o tym poinformować, ale na szczęście w Internecie wieści rozchodzą się szybko. Jeżeli ktoś ma ochotę, może dołączyć do beta testów nowej wersji nakładki od Huawei, która wprawdzie bazuje jeszcze na Android 10, to jednak ma całkiem sporo do zaoferowania.

Beta EMUI 11 w Polsce

Beta EMUI 11 w Polsce
Fot. Huawei

Nowa wersja nakładki od Huawei została zaprezentowana na początku września i wtedy to producent także powiedział, kto dostanie ją w pierwszej kolejności. Nie wspomniano wtedy jednak ani słowem o tym, czy nakładka pojawi się także w Polsce. Teraz okazuje się, że nasz kraj dołączył do krajów, gdzie odbywają się pierwsze testy. To dobra wiadomość. Zła jest taka, że liczba osób, które mogą wziąć udział w testach, jest ograniczona. Niemniej warto sprawdzić to samodzielnie, bo może dalej uda się dołączyć do testów.

Beta EMUI 11 w Polsce jest dostępna dla modeli Huawei P40 Pro+ oraz Huawei P40 Pro i P40. Powinna być także udostępniona dla smartfonów Huawei Mate 30 Pro. Mamy więc kilka modeli, które już mogą testować nową wersję. Jak to zrobić? Przede wszystkim trzeba udać się na stronę producenta, gdzie można ściągnąć plik Beta. Po jego instalacji na telefonie trzeba będzie wyrazić wszystkie odpowiednie zgody oraz poprosić o dołączenie do projektu. Ten bowiem jest w formie FUT, czyli Friendly User Trial, a więc dostępny dla wszystkich zainteresowanych. Po otrzymaniu potwierdzenia od Huawei użytkownik dostanie powiadomienie o aktualizacji HOTA. Wtedy też będzie można rozpocząć instalację oraz same testy. Oczywiście, trzeba mieć także Huawei ID.

Zobacz też: Zostań likwidatorem w Czarnobylu, czyli nadciąga nowy symulator.

To miło, że Huawei udostępnił możliwość testowania Beta EMUI 11 w Polsce, choć szkoda, że nie poinformował o tym na swoich kanałach komunikacji. Jeżeli ktoś ma ochotę przystąpić do testów, to powinien się jednak pośpieszyć, bo miejsc może zaraz zabraknąć.

Źródło: Telepolis / Huawei

Sprawdź najnowsze wpisy