Zegarek jest przez wielu uważany za jedyną biżuterię poza obrączką, jaką może nosić mężczyzna. Nie będę tutaj wnikał w to, co kto może a co nie zakładać, bo nie od tego tu jestem. Faktem jest jednak fakt, że piękny zegarek to świetna ozdoba każdego nadgarstka, szczególnie jeśli jest on mechaniczny. Trudno więc tutaj dopasować inteligentny zegarek lub opaskę, które raczej nie budzą skojarzeń tego typu. To jednak nie oznacza, że decydując się na mechaniczne dzieło sztuki, musimy rezygnować z funkcji smart. Wszystko dzięki pomysłowości Sony.

Sony Wena 3

Sony wprowadziło dziś na rynek trzecią generację swojej inteligentnej opaski, która może służyć jako pasek do zegarków. Nosi ona nazwę Sony Wena 3. Firma ogłosiła, że urządzenie można nosić w trzech różnych typach zapięć zegarków. Są to odpowiednio paski skórzany i silikonowy oraz metalowa bransoleta. Rodzina tych opasek może i nie jest zbyt popularna na zachodzie, jednak w Japonii zyskała całe rzesze fanów. Firma rozpoczęła produkcje tego akcesorium dzięki kampanii crowdfundingowej, która zakończyła się tak wielki sukcesem, że producent wydał już trzecią generację produktu.

Zobacz też: Serial „Young Rock” o życiu Dwayne’a Johnsona ma już obsadę

Firma twierdzi, że zaprojektowała konstrukcję mechaniczną, antenę, obwód elektryczny i wzór tablicy we własnym zakresie. Wszystko po to, aby zapewnić, że całość będzie idealnie pasowała do klamry. Producent dodaje również, że w porównaniu z Wena Active jest ona o 30 procent mniejsza pod względem objętości i o 2,5 mm cieńsza. W celu poprawy dopasowania paska bateria, jak również wyświetlacz panelu dotykowego, są wyposażone w zakrzywioną konstrukcję. Sam wyświetlacz jest również odporny na uderzenia. Ma ono wytrzymać upadek z wysokości 90 cm. Całość jest także wodoszczelna. Opaska wyposażona jest w akcelerometr i podwójny optyczny czujnik tętna, który umożliwia użytkownikom śledzenie codziennych czynności, jak również pomiar tętna i śledzenie danych dotyczących snu. Opaska obsługuje asystenta głosowego Alexa, a jej bateria może pracować przez tydzień. Jeśli chodzi o ceny, to wyglądają one następująco:

 • Metalowa bransoleta Sony Wena 3:
  • 314 USD kolor srebrny
  • 333 USD kolor czarny
 • Skórzany pasek Sony Wena 3:
  • brązowy 285 USD
  • Czarny 304 USD
 • Silikonowy pasek Sony Wena 3 — 228 USD

Jeśli jednak nie mamy odpowiedniego zegarka, to nic nie szkodzi. Sony ma także taki produkt w swojej ofercie. Jeden z nich został zaprojektowany przez Shunji Yamanaka, a druga, o nazwie Giugiaro Architettura przez włoskiego projektanta samochodów Fabrizio Giugiaro. Oba modele są wycenione odpowiednio na 5561 USD i 552 USD. 

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.