Facebook to bezapelacyjnie najpopularniejszy portal społecznościowy na świecie, z którego korzystają ponad 2 miliardy użytkowników miesięcznie. Gigant nieustannie wprowadza zmiany w swoich aplikacjach, które oczywiście nie wszystkim przypadają do gustu. Dziś dowiedzieliśmy się, że Mark Zuckerberg i spółka planują rozpocząć eksperyment, który będzie polegał na wyświetlaniu na tablicach użytkowników postów z grup, do których nie należą.

Posty z grup, do których nie należysz na twojej tablicy na Facebooku – o co chodzi?

Facebook publiczne grupy

Na swojej wirtualnej konferencji Online Communities Summit Facebook poinformował o planach rozwoju platformy. Najbardziej kontrowersyjnym z nich jest ten, który polega na wyświetlaniu użytkownikom postów z publicznych grup, do których nie dołączyli na ich tablicach i w wynikach wyszukiwania. Wspomniane posty zaczną się pojawiać, gdy dana osoba udostępni konkretny link czy wpis z Facebooka. Firma zaznacza, że test mający na celu zbadanie zainteresowania tą funkcją rozpocznie się w najbliższych miesiącach. Dokładnej daty nie podano.

Zobacz także: Unia Europejska sprzeciwia się bloatware na smartfonach – użytkownicy będą mogli je usunąć

Przez wprowadzenie tego rozwiązania Facebook chce ułatwić użytkownikom znalezienie grup, które mogą ich zainteresować. Jednocześnie administratorzy społeczności będą mogli zdecydować, czy chcą wziąć udział w teście. Z jednej strony to całkiem przydatna nowość, ale z drugiej niekoniecznie, bo wprowadzi jeszcze większy chaos na tablicach osób korzystających z Facebooka. Ponadto może prowadzić do odkrywania grup szerzących nieprawdziwe informacje, czyli tzw. fake newsy. Nietrudno sobie wyobrazić sytuację, w której np. zawzięty antyszczepionkowiec, szerzący swoje poglądy na prawo i lewo, dostaje rekomendację z grupy podzielającej jego punkt widzenia. To trochę jak kupowanie alkoholu alkoholikowi.

Źródło: The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.