Pandemia koronawirusa sprawiła, że wiele firm przeszło na pracę zdalną, a szkoły na naukę z domu. Ten ruch spowodował ogromny wzrost popularności aplikacji do wideokonferencji takich jak Zoom czy Microsoft Teams. Dziś przyjrzymy się najnowszej aktualizacji produktu giganta z Redmont, która skupia się na poprawie wydajności apki na Androida i iOS. Takie uaktualnienia są zawsze mile widziane.

Poprawa wydajności aplikacji Microsoft Teams na Androida i iOS

Microsoft Teams wydajność

Microsoft ogłosił, że aplikacja Teams doczekała się istotnych usprawnień. Użytkownicy wersji na iOS mogą się spodziewać nawet 40-procentowej poprawy, jeśli chodzi o aspekt zużycia baterii, gdy program działa w tle. W kwestii wydajności również wiele się zmieniło, bo firma poinformowała, że odciążyła procesory w iPhone’ach i zaczęła przetwarzać znaczną część danych na swoich serwerach w chmurze. Jakby tego było mało, zmniejszyła się częstotliwość synchronizowania informacji statycznych.

Zobacz także: Microsoft Surface Laptop Go oficjalnie. Firma odświeżyła też Surface Pro X

Przechodząc do obozu Androida, aplikacja Microsoft Teams została przystosowana do środowisk o niskiej przepustowości. To z kolei oznacza, że opóźnienie w synchronizacji wiadomości zostało zmniejszone, m.in. dzięki optymalizacji sposobu, w jaki aplikacja uzyskuje dostęp do serwerów Microsoftu. Warto też wspomnieć, że Teams na Androida doczekał się poprawek w kwestii wykrywania jakości połączenia. Teraz program będzie balansować pomiędzy zadaniami, aby osiągać jak najlepszą wydajność na podstawie dostępnej przepustowości i aktualnej szybkości sieci. Najnowsza wersja Microsoft Teams zawierająca opisane usprawnienia jest już dostępna w Google Play i App Store.

Źródło: PhoneArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.