galaxys

Informacja dotycząca braku aktualizacji Androida w Samsungu Galaxy S, co było do przewidzenia, wzbudziła bardzo negatywne reakcje ze strony użytkowników. Okazuje się, że sprawa oficjalnego Androida 4.0 dla tego smartfona wcale nie jest przegrana.

Kilka dni temu, koreański producent zdecydował oficjalnie rozwiać wszystkie wątpliwości dotyczące aktualizacji m.in. Galaxy S i Galaxy Taba. W efekcie, użytkownicy zareagowali bardzo zdecydowanie, dając do zrozumienia, że brak nowego Androida może negatywnie odbić się na sprzedaży urządzeń produkowanych przez Samsunga.

Użytkownicy bezwzględnie punktowali koreańskiego producenta, pytając, dlaczego Nexus S, mający bardzo zbliżoną specyfikację techniczną, otrzyma Androida 4.0, a Galaxy S nie. Padały nawet liczne propozycje rozwiązania problemu bardzo wymagającego TouchWiza – zdaniem użytkowników najlepiej będzie zrezygnować z jego zastosowania, albo porzucić zbędne i jednocześnie zasobożerne funkcje.

Jeden z koreańskich serwisów donosi, że Samsung najprawdopodobniej ponownie rozważy udostępnienie Androida 4.0. Producent najprawdopodobniej zdał sobie sprawę z tego, że popularność poszczególnych modeli smartfonów niesie ze sobą nie tylko korzyści, ale i konkretne zobowiązania względem użytkowników – w tym przypadku mowa o ponad 10 milionach posiadaczy Galaxy S.

źródło: The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula