Filmy Google Play są jedną z tych aplikacji, które w przypadku większości użytkowników trafiają do folderu ze śmieciowymi aplikacjami systemowymi. I trudno się temu dziwić, gdyż na urządzeniach z Androidem nie ma ona najmniejszego sensu. Zacznijmy od tego, że wciąż niewiele osób bawi się w wirtualne wypożyczanie filmów. W końcu w cenie jednego tytułu można wykupić dostęp, chociażby do HBO Go, Netflixa a czasami obydwu na raz na miesiąc. Nawet jeśli znajdzie się jakiś film, który nie jest tam dostępny, a koniecznie chcemy go obejrzeć to… odpowiednia zakładka jest także w Sklepie Play. Po co więc uruchamiać aplikację Filmy Google Play, żeby kupić lub wypożyczyć jakiś?

Filmy Google Play odchodzą w zapomnienie – zastąpi je Google TV

No cóż, Google nie zamierza tak do końca rezygnować z dodatkowej aplikacji tylko do wypożyczania i kupowania filmów. Zmienia jednak jej nazwę i logo. Umarły Filmy Google Play, niech żyje Google TV! O samej usłudze, która była elementem konferencji Google, wspomniał wczoraj Łukasz. Jak wynika z prezentacji, jest ona dedykowana głównie rozwiązaniom smart TV. I jak najbardziej ma to sens. W końcu na telewizorach znacznie chętniej obejrzymy coś niż na smartfonie. Dodatkowo aplikacja filmowa na dużym ekranie przyciągnie większą uwagę niż sklep z aplikacjami i grami na smarfony. Zmiana marki na wszystkich platformach ma natomiast na celu utrzymanie jednej usługi, a nie zbędne rozmienianie się na drobne.

Zobacz też: Współtworzenie playlist w Spotify właśnie stało się jeszcze prostsze

Nowa aplikacja co prawda zastąpi poprzednią usługę, będzie jednak niejako ją kontynuowała. To znaczy, że wszystkie zakupy i aktywne wypożyczenia z Google Play Filmy zostaną przeniesione do Google TV. Mimo wszystko z perspektywy użytkownika smartfonowego podejrzewam, że nowa aplikacja co najwyżej zastąpi poprzednika w folderze ze zbędnymi aplikacjami. Chyba że Google postanowiłoby zrezygnować z obecności filmów w Sklepie Play. W takim wypadku trafiłaby do aplikacji rzadko używanych, chociaż podejrzewam, że u większości osób ta zmiana byłaby nawet niezauważona.

Źródło: AndroidPolice

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.