Firma Micron Technology nie odzyskała jeszcze nowej licencji na dalszą sprzedaż układów pamięci Huaweiowi. Może to doprowadzić do znacznego spadku sprzedaży firmy w ciągu najbliższych dwóch kwartałów, zgodnie z prognozą członka zarządu. To natomiast jest niezwykle groźne, biorąc pod uwagę, że rynek układów pamięci już jest przesycony. Problemy z tym ma między innymi Samsung, którego działalność jest jednak rozbita na wiele segmentów rynku. Micron nie ma tego komfortu.

Micron bez Huaweia ma poważne problemy

Micron bez Huaweia ma poważne problemy
Donald Trump do firm z USA prowadzących interesy z Huaweiem.

Ostatnio Stany Zjednoczone jeszcze bardziej zaostrzyły restrykcje wobec Huaweia. Teraz przepisy USA zabraniają używania jakichkolwiek narzędzi lub oprogramowania amerykańskiej produkcji do tworzenia towarów dla Huaweia. Przepisy te obejmują firmy z całego świata, a nie tylko te amerykańskie. Spowodowało to całkowite wstrzymanie dostaw z firmy Micron do Huawei. Warto podkreślić, że sprzedaż układów chińskiemu gigantowi stanowiła aż 600 milionów dolarów Microna, co przekłada się na 10% wszystkich przychodów. Nie jest to więc mała kwota. Utrata takiej części przychodów może mocno uderzyć w producenta układów.

Zobacz też: Założyciel Bethesdy dzieli się opinią na temat przejęcia firmy przez Microsoft

Zgodnie z raportem Reutersa firma Micron dostarczała wcześniej chińskiemu gigantowi technicznemu układów pamięci do smartfonów i serwerów z fabryk ulokowanych poza USA. Jednak nowe przepisy skutecznie jej to uniemożliwiły. Dyrektor firmy Sumit Sadana stwierdził w oświadczeniu:

Sprzęt produkcyjny w tych fabrykach pochodzi oczywiście z firm amerykańskich. Dlatego też wysyłka do Huawia została całkowicie wstrzymana. Jednak jak tylko otrzymamy licencję, będziemy współpracować z Huaweiem, aby ustalić, jak możemy wskrzesić biznes. 

Tak więc, jeśli licencja nie zostanie nabyta, firma Micron straci znaczną część swojej działalności z powodu niedawnych sankcji. 

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.