Siri to jeden z najpopularniejszych na świecie inteligentnych asystentów. Rozwiązanie Apple może i nie było pierwsze, jednak zapoczątkowało modę na rozwój tej technologii. Przy okazji jednak dla znacznej większości Polaków jest to asystent bezużyteczny. Nie zna on bowiem naszego języka. Teoretycznie to żaden problem, ponieważ wielu mieszkańców Polski mówi płynnie po angielsku. To jednak niezwykle płytkie spojrzenie na ten temat.

Siri po polsku!

Siri po polsku

Wybieranie numerów, dyktowanie SMS-ów czy zwykłe wyznaczenie celu dla nawigacji. To wszystko stanowi problem dla asystenta, który nie zna naszego języka. To jednak powinno się zmienić w przyszłości, chociaż raczej dość odległej. Najważniejsze jednak, że nie jest to żaden przeciek. Apple najzwyczajniej umieściło ogłoszenie o tym, że szuka ludzi do pracy nad polską wersją Siri

Zobacz też: Powstaje serial na podstawie kultowego westernu „Za garść dolarów”

Oto fragment ogłoszenia Apple:

Nasz zespół składa się z bardzo utalentowanych osób, które są pasjonatami AI/ML i dbają o to, aby usługi Apple były jak najlepsze. W ramach Zespołu ds. Adnotacji odegrasz główną rolę w zwiększaniu komfortu użytkowania. Pracujemy w szybko zmieniającym się, dynamicznym, zorientowanym na technologię środowisku. Jako analityk adnotacji będziesz słuchać i transkrybować pliki dźwiękowe oraz oceniać reakcje Siri i wykorzystanie języka przez klientów, którzy zdecydowali się na program oceniania. Będziesz wykorzystywał swoją wiedzę językową i kulturową, wraz z umiejętnościami analitycznymi, do oceny odpowiedzi na podstawie wytycznych. Twoja elastyczność i zdolność do ustalania priorytetów zadań jest niezbędna. Koncentrujemy się na doświadczeniach użytkowników, kreatywnie myśląc o tym, jak klienci używają Siri i wykorzystują tę wiedzę do ulepszeń. Wierzymy, że nasze indywidualne doświadczenia, perspektywy i pasje pomagają nam budować pomysły, które posuwają nas wszystkich do przodu. Będziemy Cię szkolić, abyś był ekspertem w zakresie zrozumienia, wspierania i ulepszania doświadczeń klientów. Praca na tym stanowisku wiąże się z konkurencyjnym wynagrodzeniem, dużymi korzyściami, prawem do udziału w planie akcji naszej firmy, czasem wolnym od pracy i zniżką dla pracowników. Poszukujemy kandydatów z biegłą znajomością języka polskiego.

Jak widać, prace nad polskojęzyczną Siri jeszcze nie wystartowały. Apple dopiero zbiera zespół. Jednak to oznacza, że funkcja ta w końcu zawita także na iPhone w Polsce.

Źródło: Apple

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.