lg-optimus-2x

LG jest jednym z producentów smartfonów, w przypadku którego powstało spore zamieszanie związane z aktualizacją Androida do wersji 4.0 ICS. Koreański koncern nieco precyzuje dotychczasowe doniesienia, dając jaśniejszy obraz całej sytuacji.

W przypadku LG duże zamieszanie powstało w momencie, gdy pojawiła się informacja, że Optmius 2X jednak nie otrzyma aktualizacji do najnowszego Androida. Wiele osób zastanawiało się, jak to możliwe, żeby nowe urządzenie z naprawdę przyzwoitą konfiguracją techniczną nie otrzymało aktualizacji systemu. Sytuacja dość szybko została wyjaśniona.

Tym razem dowiadujemy się, że LG planuje rozpocząć aktualizację oprogramowania w swoich smartfonach dopiero w drugim kwartale 2012 roku. Pierwszym urządzeniem, które otrzyma możliwość aktualizacji będzie oczywiście Optimus 2X – pierwszy smartfon z dwurdzeniowym procesorem. Niewiele później następca Gingerbreada trafi do posiadaczy Optimusa LTE, który w Polsce nie jest dostępny.

Pojawiły się również doniesienia związane z LG Prada. Jak wiadomo, smartfon ten ma już wkrótce trafić do sprzedaży. O ile w przypadku specyfikacji technicznej nie możemy mówić o jakimś przełomie, to wygląd z pewnością pozwoli na wyróżnienie się na tle konkurencji. Telefon ten został zaprezentowany w ubiegłym tygodniu i jak wiadomo, będzie on działał pod kontrolą Androida 2.3 Gingerbread.

LG zapewniaj jednak, że posiadacze Prady otrzymają aktualizację do Androida 4.0 i najprawdopodobnie stanie się to jeszcze w drugim kwartale przyszłego roku. Kolejnymi urządzeniami, które otrzymają nowego Androida w trzecim kwartale 2012 roku będzie Optimus 3D, Optimus Back, Optimus Big.

Posiadacze smartfonów LG są jednak bezlitośni, otwarcie krytykując producenta za niezrozumiałe decyzje i opieszałość w przygotowywaniu nowych wersji Androida. Dla koreańskiego producenta może to oznaczać poważne problemy w przyszłości – urządzenia LG nie należą do najtańszych, a ciągłe przekładanie aktualizacji zachęca do wyboru konkurencyjnych urządzeń.

źródło: LG

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula