W ciągu ostatnich kilku miesięcy Samsung wprowadził na rynek najnowsze wydanie One UI, czyli wersję 2.5. Aktualizacja ta czyni nawigację za pomocą gestów kompatybilną z wyrzutniami innych producentów. Dodaje również wsparcie dla zdjęć w ruchu z dźwiękiem. Czyli czymś, co bardziej przypomina krótki film. Okazuje się jednak, że ta ostatnia funkcja sprawia spore problemy aplikacji Zdjęcia Google. Ta zamienia je w zwykłe, statyczne obrazy.

Zdjęcia Google mają problem z Samsungiem

Zdjęcia Google mają problem z Samsungiem

Interesujące jest to, że według portalu AndroidPolice Zdjęcia Google nie miały wcześniej z tym problemów. Serwis podkreśla, że podczas testów Galaxy S20 Ultra z One UI 2.5 bez problemu przesyłał takie pliki do usługi. Zachowywały więc zarówno nagranie wideo, jak i sam dźwięk. Portal podkreśla jednak, że to był bardzo długotrwały proces, gdyż usługa dość długo walczyła z obróbką pliku. Teraz jest ona natychmiastowa. Wynika to jednak z faktu, że nagranie i ścieżka audio są zwyczajnie kasowane. Nie wiadomo czy to celowe działanie serwisu, czy też efekt awarii.

Zobacz też: Bezpieczna Rodzina w Play – operator pomoże śledzić nasze dzieci

Być może niedawna aktualizacja Zdjęć Google wprowadziła błąd, który wpływa na przesyłanie zdjęć w ruchu. Zdjęcia Google to jeden z najłatwiejszych i zarazem najtańszych sposobów na zapewnienie bezpieczeństwa kopii zapasowych zdjęć w chmurze. Jednak jak widać, usługa nie jest idealna. Jeśli jednak ktoś traktuje ją jako miejsce na przechowywanie swoich zdjęć ruchomych bez wykonywania innych kopii zapasowych, to może przeżyć dość nieprzyjemną niespodziankę po wymianie urządzenia, lub wyczyszczeniu jego pamięci. Miejmy nadzieję, że Google jak najszybciej rozwiąże ten problem. Natomiast użytkownicy Samsungów powinni stworzyć kolejną kopię zapasową plików. Tych nigdy nie jest za dużo.

Źródło: Androidpolice

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.