ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
wifi nie zniknie w kraśniku

WiFi nie zniknie ze szkół w Kraśniku. Burmistrz miasta i resort cyfryzacji zareagowali

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Mimo kontrowersyjnej decyzji radnych związanej z petycją przeciwko 5G i WiFi bezprzewodowy internet nie zniknie ze szkół w Kraśniku. Na działania lokalnych polityków zareagował już burmistrz miasta, a także Ministerstwo Cyfryzacji. Mają oni zupełnie inny pogląd na całą sprawę.

WiFi nie zniknie ze szkół w Kraśniku – po pierwsze nie pozwala na to burmistrz, po drugie placówki nie miałyby jak funkcjonować

Nie zamierzam wyłączać dzieciom WiFi w szkołach. Nie będę realizował postanowień uchwały w sprawie sieci 5G, bowiem…

Opublikowany przez Wojciecha Wilka – Burmistrza Miastę Kraśnika Piątek, 25 września 2020

Burmistrz Kraśnika Wojciech Wilk nie przejął się specjalnie decyzją miejskich radnych. Jego zdaniem, przyjęta przez nich uchwała zajmuje się tematyką, która nie leży w ich kompetencjach. Nie zamierzam wyłączać dzieciom WiFi w szkołach – zapewnił burmistrz.

O całej sprawie wie już także resort cyfryzacji, według którego radni Kraśnika ulegli manipulacji. Cytowana przez portal next.gazeta.pl przedstawicielka ministerstwa zapewniła o możliwości rozwiania wątpliwości radnych dotyczących technologii. Jesteśmy gotowi w każdej chwili tam pojechać, wytłumaczyć, odpowiedzieć na wszystkie pytania, przeszkolić i ich uspokoić. Jesteśmy w blokach startowych – stwierdziła.

Czytaj także: Xiaomi Mi Watch Revolve oficjalnie – nie do końca nowy smartwatch Chińczyków

Nawet gdyby decyzję miejskich radnych chcieć wprowadzić w życie, prawdopodobnie okazałoby się to niemożliwe. Obecnie niemal wszystkie szkoły (także te w Kraśniku – sprawdziliśmy to) korzystają z dzienników elektronicznych. Połączenie z internetem jest potrzebne już na etapie sprawdzenia obecności czy wpisania oceny podczas zajęć, nie wspominając już o tym, że wiele treści prezentowanych podczas lekcji to materiały multimedialne z internetu. Polskie szkoły przeważnie nie są wyposażone w gniazdka sieciowe w każdej sali – WiFi to jedyna możliwość, by placówki mogły normalnie funkcjonować w dzisiejszych czasach.

źródło: next.gazeta.pl, facebook.com/wojciech.wilk.strona/, własne

Sprawdź najnowsze wpisy