OnePlus cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Firma zasłynęła niedrogimi flagowcami, choć dziś ceny jej smartfonów często równają się z produktami innych kluczowych na rynku marek. Jak powszechnie wiadomo, 14 października na rynek trafi wyczekiwany OnePlus 8T. Niektórzy zapewne zdziwią się brakiem wzmianki o OnePlusie 8T Pro, ale cóż – taki smartfon po prostu nie powstanie. Dotychczas sugerowały to jedynie plotki, ale dziś dotarło do nas oficjalne potwierdzenie od CEO OnePlusa.

OnePlus 8T Pro nigdy nie trafi na rynek

Cięcia w OnePlus
Fot. OnePlus 8

Na swoim oficjalnym profilu na Weibo Pete Lau, CEO OnePlusa, poinformował, że OnePlus 8T Pro po prostu nie powstanie. Okazuje się więc, że poprzednie doniesienia były prawdziwe. Jednocześnie mężczyzna dodał, że osoby chcące kupić prawdziwego flagowca powinny skierować swoje oczy ku OnePlusowi 8 Pro. Począwszy od teraz, każdego roku firma chce mieć w ofercie tylko jedno urządzenie z dopiskiem „Pro” w nazwie.

Zobacz także: Zakup ARM przez Nvidię może nie dojść do skutku ze względu na… Stany Zjednoczone

Oczywiście zbliżający się OnePlus 8T nie będzie ostatnią nowością OnePlusa w 2020 roku. Z dość wiarygodnych przecieków wiemy, że firma planuje jeszcze wypuścić m.in. nowe w pełni bezprzewodowe słuchawki, smartwatcha i smartfon Nord przeznaczony na rynek Stanów Zjednoczonych. Wbrew pozorom rezygnacja z OnePlusa 8T Pro ma spory sens, bo firma nieco uprościła swoją ofertę i tym samym ułatwiła wybór potencjalnym klientom. Jednocześnie niewykluczone, że funkcje i usprawnienia, które normalnie dostałby OnePlus 8T Pro, trafią do OnePlusa 8T.

Źródło: GSMArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.