ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Kamera

Nie wiem jak zrobić… Pomożesz? Pomocne aplikacje do nagrywania ekranu

Autor: Kamil Żółkiewicz Kategoria: Newsy

Bardzo często dochodzi do sytuacji, kiedy ktoś prosi Cię o pomoc, a dzieli Was znaczna odległość. Połączenie nie zawsze jest możliwe. Tutaj z pomocą przychodzi nagrywanie ekranu. Telefony już dawno przestały być urządzeniami wykorzystywanymi jedynie do dzwonienia. To sprzęt, który służy do wykonywania zróżnicowanych i złożonych czynności. Wiele osób korzysta ze smartfonów do wykonywania swojej pracy. Coraz częściej wykorzystuje się aplikacje do nagrywania ekranu. To właśnie w ten sposób przekazujemy szybko wiedzę na temat tego, jak wykonać daną czynność. Część telefonów ma systemowe rozwiązanie do nagrywania ekranu. Jednak większość nadal pozostaje bez tej opcji. Nic straconego! Wystarczy zainstalować aplikację ze Sklepu Play. 

AZ Screen Recorder – najlepsza darmowa aplikacja do nagrywania ekranu

Wiele osób decyduje się właśnie na to rozwiązanie między innymi ze względu na sporą liczbę funkcji, których próżno szukać u konkurencyjnych propozycji. Inne aplikacje do nagrywania ekranu oferują taką funkcjonalność zazwyczaj w pakietach premium. Nagrania, które wykonasz przy wykorzystaniu AZ Screen Recorder nie będą zawierały żadnych znaków wodnych oraz reklam. W ten sposób oszczędzisz sobie tej irytacji i szukania po aplikacji rozwiązania, jak wyłączyć niechciane dodatki od producenta. Dodatkowo otrzymujesz nielimitowaną długość wideo – również w wersji darmowej. Możesz bawić się w profesjonalne nagrania poprzez zatrzymywanie i wznawianie nagrania. W ten sposób płynnie będziesz mógł przejść do innej aplikacji i nadasz nieco dynamiki swojemu wideo. Na tym nie koniec. AZ Screen Recorder posiada także narzędzia do edycji filmów. Cała produkcja filmu zakończy się na jednej aplikacji.

Pobierz AZ Screen Recorder ze Sklepu Play.

Rec. – prosta aplikacja do nagrywanie ekranu

Propozycja zapewni dobrą funkcjonalność dla osób korzystających z Androida 5.0 i nowszych. Aplikacja pozwala Ci na dokonanie konkretnych ustawień odnośnie nagrywania – przykładowo dokładny obszar rejestrowania obrazu, jakość oraz rodzaj dźwięku. Dodatkowo możesz określić czas nagrywania – bardzo przydatna dla osób, które robią poradniki, w których każdy film ma taki sam czas trwania. Niestety dużym mankamentem Rec. jest brak możliwości zatrzymania nagrania. Przez to nagrania są często monotonne i brakuje w nich dynamiki.

Pobierz Rec. ze Sklepu Play.

Gry Google Play – domyślne rozwiązanie dla niewymagających

Mało osób wie, że świetnie znana propozycja od Google, która często instalowana jest domyślnie na urządzeniach, posiada możliwość nagrywania ekranu. Podobnie, jak AZ Screen Recorder, pozwala na przechwytywanie obrazu z każdej aplikacji. Jeśli nie planujesz nagrywania jedynie rozgrywek w grach mobilnych, wówczas Gry Google Play są dobrą propozycją dla Ciebie. To bardzo prosta aplikacja do nagrywania ekranu, o której powinny myśleć w szczególności osoby niepotrzebujące żadnych innych funkcjonalności. Jeśli musisz zrobić na szybko nagranie i nic poza tym, wówczas propozycja od wyszukiwarkowego giganta jest strzałem w dziesiątkę.

Pobierz Gry Google Play ze Sklepu Play.

Zobacz także: Nowa sekcja w Google Play pozwoli obejrzeć gry w akcji przed ich pobraniem

Stream – nagrywanie rozgrywek graczy mobilnych

Propozycja stworzona z myślą o graczach. To kolejna aplikacja do nagrywania ekranu, która pozwala na nagrywanie obrazu wyświetlanego w telefonie. Funkcjonalności Streama pozwolą Ci na rejestrowanie rozgrywek z innymi streamerami. To osoby, które grają w gry i jednocześnie przesyłają obraz do internetu. Aplikacja jest napisana z myślą jedynie o graczach. Kiedy wychodzisz z gry, wtedy możliwość nagrywania zostaje wyłączona. Dlatego jeśli szukasz typowego rozwiązania do nagrywania ekranu, wówczas Stream nie jest zdecydowanie tym, czego oczekujesz.

Pobierz Stream ze Sklepu Play. 

Mobizen Screen Recorder – zawodnik wagi ciężkiej

Ostatnie rozwiązanie w zestawieniu, ale wcale niemniej popularne. Co można w nim znaleźć tej aplikacji do nagrywania ekranu?  Pozwala nagrywać w jakości Full HD. Docenią to fani wyraźnych filmów, jednak to przekłada się na obciążanie wydajności Twojego urzadzenia – w zależności, z jakiego korzystasz, może to wyglądać różnie. Mobizen pozwala na nagrywanie obrazu z kamery oraz ściąganie dźwięku z mikrofonu. Dlatego w czasie nagrywania będziesz mieć możliwość komentowania wykonywanych przez siebie czynności. W ten sposób Twój widz na pewno zrozumie wszystko, co usiłujesz wytłumaczyć krok po kroku.

Pobierz Mobizen Screen Recorder ze Sklepu Play.

Coraz więcej urządzeń posiada domyślne narzędzia do nagrywania ekranu. Przed tym jak zdecydujesz się na instalowanie aplikacji do nagrywania ekranu, warto upewnić się, czy jest taka potrzeba. Na pamięć w urządzeniach zawsze jest wielkie zapotrzebowanie.

Źródło obrazka wyróżniającego: Obraz S. Hermann & F. Richter z Pixabay

Sprawdź najnowsze wpisy