Inwigilacja to dość kontrowersyjne zagadnienie. Jej zwolennicy twierdzą, że działa ona dla naszego dobra. Przeciwnicy uważają, że sami lepiej wiedzą co jest dla nas dobre i nie chcą być śledzeni. Sprawa jednak wygląda nieco inaczej w przypadku dzieci. Te są słabe i ufne, przez co łatwo ktoś może je skrzywdzić, lub mogą się zwyczajnie zgubić. W takich przypadkach istnieją sposoby na zdalne nadzorowanie pociechy przez rodziców. Najnowszym z nich jest usługa Bezpieczna Rodzina, która właśnie zawitała do Play.

Bezpieczna Rodzina w Play

Play twierdzi, że aż 80 procent dzieci ma swojego smartfona. To oznacza, że 4 na 5 dzieci może być otoczone wirtualną opiekę rodzica, nawet gdy ten nie jest obecny. Operator dokładnie wyjaśnia możliwości swojego nowego programu w oświadczeniu:

Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom, które samodzielnie korzystają z telefonu, stało się priorytetem nie tylko dla rodziców, ale i dla Play, który wspiera rodziny w przestrzeganiu wspólnie ustalonych zasad korzystania z telefonu. Właśnie dlatego powstała aplikacja Bezpieczna Rodzina, która jako pierwsza łączy ze sobą lokalizację i ochronę w sieci w tak kompleksowy i prosty sposób.

Dzięki aplikacji rodzic widzi na mapie miejsce, w którym przebywa pociecha, wyznacza strefy bezpieczeństwa, a nawet dostaje powiadomienia za każdym razem, gdy są one opuszczane. Funkcja Ochrony w Sieci umożliwia nie tylko ochronę najmłodszych przed nieodpowiednimi do ich wieku treściami, ale również wybór aplikacji, do których dziecko może mieć dostęp. Dodatkowo ustawianie dziennych limitów czasu na korzystanie z telefonu i aplikacji zostało poszerzone o zdalne blokowanie telefonu dziecka wraz z personalizowaną wiadomością np.: pora spać. Ta funkcja wyjątkowo odpowiada na potrzeby rodziców, a komunikaty wyświetlane na telefonie dziecka są przedstawione w przyjazny sposób dzięki postaci smoka – jako bohatera aplikacji dla dzieci. Opiekun może również sprawdzić jakie video na YouTube oglądało dziecko oraz jakie treści przeglądało w Internecie.

Zobacz też: DxOMark tłumaczy się z ostatnich problemów

jak to działa?

Istnieją dwie wersje programu, czyli Standard i Premium. Pierwsza obejmuje jedno urządzenie, natomiast druga do trzech urządzeń dziecka. Warto jednak podkreślić, że dane z nich będą traktowane jako jedno. Jeśli więc ktoś zechce wykorzystać droższą opcję na dwójkę pozostałych dzieci, to nie dowie się, co robi poszczególne z nich. 

Istnieją aż cztery sposoby na skorzystanie z usługi. Rodzice mogą:

  • Pobrać aplikację bezpośrednio w Sklepie Play lub AppStore.
  • Wysłać SMS o treści START pod numer 241 dla opcji Standard lub 242 dla opcji Premium.
  • Uruchomić ją z pomocą konsultanta w punkcie sprzedaży i obsługi klienta.
  • Aktywować w aplikacji Play24.

Oczywiście, aby usługa działała, to aplikacja musi zostać zainstalowana zarówno na naszym smartfonie, jak i na tym należącym do dziecka. Jeśli chodzi o ceny, to za opcję standard należy zapłacić 9,99 PLN, natomiast premium to koszt 19,99 PLN

Źródło: Play

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.