Nowy Facebook wygląda naprawdę ładnie. Problem w tym, że jego ergonomia to istny koszmar. Gdy prowadzimy fanpage to posty są przeniesione na prawą stronę, za to w samym centrum ekranu znajdują się statystyki. Same przyciski są może i duże, podobnie jak treść. Jednak z tego powodu na nawet dużym ekranie niewiele się ich mieści. Przez jakiś czas wciąż była dostępna opcja przywrócenia starego wyglądu Facebooka na 48 godzin, z czego chętnie korzystałem. Jednak kiedy zniknęła, zrozumiałem, że będę musiał się męczyć. 

Jak przywrócić stary wygląd Facebooka? To proste!

Jak przywrócić stary wygląd Facebooka

Na całe szczęście nie miałem racji. Nowy wygląd portalu nie podoba się nie tylko mi, ale także osobom, które poza narzekaniem potrafią zrobić coś więcej. Mowa tu o zdolnym programiście podpisującym się jako MattKruse, o którym będziemy śpiewać pieśni pochwalne. A przynajmniej ciepło go wspominać, gdy zamiast tego potworka będziemy mogli znowu oglądać stary, znany i wygodny wygląd witryny. Stworzył on bowiem dwa dodatki, odpowiednio dla Chrome i przeglądarek opartych na Chromium, oraz dla Firefoxa. Dzięki nim możliwe jest przywrócenie starego wyglądu strony.

Zobacz też: Aplikacje adaptacyjne w dobie pandemii – oto cyfrowa przyszłość

Testuje rozwiązanie dedykowane Chrome już od wczoraj. Przyznam, że nie zauważyłem żadnego wpływu na wydajność przeglądania treści. Dodatek ten nie wygląda także tandetnie. Wszystko zostało tak przeniesione, że nie widać różnicy pomiędzy starym Facebookiem a modyfikacją wyglądu portalu. Cała zawartość wyświetla się prawidłowo. Od powiadomień, po dodatkowe informacje dostępne dla administratora strony. Opinie w Google Web Store, które możecie zobaczyć wyżej, także mówią same za siebie. Średnia ocen to 4,9 na 5 spośród 454 recenzji. Jeśli więc podobnie jak ja macie dosyć nowego wyglądu Facebooka, to jest to rozwiązanie idealne dla Was.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.