Exynos 990 otrzymał bardzo dużo zasłużonej krytyki za to, jak wypadał w porównaniu ze Snapdragonem 865. Rozbieżność była tak duża, że Samsung musiał zrezygnować z rozwoju własnych rdzeni. Gigant zamknął także swój zakład w Austin w Teksasie. Okazuje się, że to była… dobra decyzja. Otóż ulepszenia rdzeni autorstwa Samsunga okazywały się gorsze niż te układy przed ingerencją giganta. Tak przynajmniej sugerują najnowsze doniesienia.

Rdzenie Samsunga problemem Exynosów

Rdzenie Samsunga wadą Exynosów

Informacje te pochodzą od Ice Universe. Nie wspomina on konkretnie o Exynosie 2100, który ma znaleźć się w nadchodzącej rodzinie Galaxy S21. Stwierdził jednak, że produkty od najniższej do najwyższej półki cenowej mają się dobrze. Wszystkie chipsety Exynos, nad którymi pracuje Samsung, czy to flagowy Exynos 2100, czy też SoC znajdujący się w niedrogich słuchawkach, wykazują pewien poziom poprawy, odkąd firma przestała używać w nich swoich niestandardowych rdzeni. Oczywiście pierwsze wyniki testów Samsunga Galaxy S21 Plus, które wyciekły jakiś czas temu wyglądają dość marnie. Warto jednak pamiętać, że wciąż mamy do czynienia z prototypem zarówno pod względem oprogramowania, jak i konstrukcji. Wartości te powinny ulec znacznej poprawie.

Zobacz też: Sojusz przeciwko Apple – producent iPhone zabiera głos w tej sprawie

Czy to oznacza, że najnowszy Exynos 2100 pokona Snapdragona 875? Niekoniecznie. Jednak układ ten nie będzie już tak skory do spowolnień i przegrzewania się, jak jego poprzednicy. Układ będzie także znacznie bardziej energooszczędny. Dodatkowo jest to olbrzymia szansa dla smartfonów Samsunga ze średniej półki. Obecność rdzeni Cortex nawet w niej oznacza, że zakup Samsunga stanie się jeszcze lepszym wyborem. Okazuje się także, że to nie sposób, w jaki Samsung projektuje swoje procesory, jest największym problemem, a autorskie rdzenie koreańskiego giganta. Teraz będzie już tylko lepiej. Sugerują to także wyniki porównań z flagowcem Qualocmma, które wyciekły jeszcze w okresie, gdy układ Samsunga miał nosić nazwę Exynos 1000.

Źródło: wwcftech

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.