Google ma już UI nawigacji samochodowej w postaci Android Auto. Okazuje się jednak, że to nie będzie konieczne do cieszenia się funkcjonalnością podczas prowadzenia samochodu. Otóż gigant realizuje bardzo podobną koncepcję w Mapach Google. Widzieliśmy już, że w nawigacji firmy pojawiają się elementy sterujące odtwarzaniem muzyki. Jednak teraz firma prezentuje rozwiązanie dodające przyciski i ekran główny w stylu Android Auto. Dzięki temu sterowanie smartfonem podczas jazdy będzie o wiele prostsze, a co za tym idzie także bezpieczniejsze.

Mapy Google niczym Android Auto

Interfejs, o którym mowa, wygląda niemal jak widok Android Auto. Główną różnicą jest to, że opiera się na Mapach Google. Otóż w trybie nawigacji samochodowej na dole ekranu znajdują się dwa przyciski. Jeden jest dedykowany asystentowi głosowemu, a drugi to odnośnik dla pewnego rodzaju ekranu głównego. Po jego wybraniu pojawiają się liczne kafelki reprezentujące funkcje i aplikacje multimedialne. Istnieje także możliwość wykonywania połączeń i pisania wiadomości tekstowych. Według grafik jest obsługiwany nawet komunikator telegram. Po wejściu w tę opcję pojawia się także trzecia ikona na dole, która umożliwia powrót do nawigacji. Wszystkie kafelki są duże i nie zawierają dodatkowych informacji. Mają one bowiem ułatwić błyskawiczną obsługę bez odrywania oczu od drogi. 

Zobacz też: Profil na Instagramie – jak go uporządkować i odświeżyć? Co zrobić, by wyglądał dobrze?

Same opcje komunikacji są uproszczone do minimum. Opcja połączeń zawiera jedynie trzy najważniejsze kontakty i trzy ostatnie rozmowy. Jest także przycisk kontaktu do kogoś innego. Dopiero on odsyła do klasycznych kontaktów. Dostępny jest również dedykowany dla samochodów interfejs dla aplikacji YouTube Music, w którym można znaleźć to, co Google uważa za istotne. Nie wiadomo, czy ma ono na celu zastąpienie Android Auto, czy jedynie udostępnienie części jego funkcjonalności osobom bez tego systemu. Co ciekawe nowa funkcja powoli pojawia się już u użytkowników. Wciąż jednak nie trafiła do wszystkich. Sam niestety wciąż nie mam do niej dostępu. A jak to jest w Waszym przypadku? Ktoś już może z niej skorzystać?

Źródło: AndroidPolice

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.