ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Ile będzie kosztował Acer Iconia Tab A200?

Autor: Paweł Cebula Kategoria: Newsy
acer-iconia-a200

Jak wiadomo, Acer od pewnego czasu pracuje nad nowymi modelami tabletów, które najprawdopodobniej do sprzedaży trafią już na początku 2012 roku. Jednym z tych modeli będzie Iconia Tab A200 – ile będzie kosztował ten tablet?

Dla niektórych osób pewnego rodzaju zaskoczeniem może być to, że w 2012 roku na rynek trafią urządzenia, których konfiguracja techniczna jest bardzo zbliżona do już dostępnych produktów. Początkowo przypuszczano, że Iconia Tab A200 trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku, jednak ostatnie informacje wskazują na to, że na nowy tablet Acera trzeba będzie jeszcze poczekać.

acer_iconia_tab_a200_bok

Co wiadomo o A200? Producent zdecydował się na zastosowanie dwurdzeniowego procesora taktowanego z częstotliwością 1 GHz, 1 GB RAM-u, a także – w zależności od wersji – 8 lub 16 gigabajtów wbudowanej pamięci. Ekran dość tradycyjnie będzie miał przekątną 10,1 cala i rozdzielczość 1280 x 800 pikseli.

Już w tej chwili wiadomo, że w momencie wprowadzenia do sprzedaży Iconii Tab A200, urządzenie to będzie działało pod kontrolą Androida 3.2 Honeycomb. Aktualizacja do wersji 4.0 ICS jak najbardziej jest przewidziana przez producenta. Najbardziej prawdopodobnym terminem udostępnienia aktualizacji jest początek 2012 roku.

acer_iconia_tab_a200_7.jpg

Początkowo przypuszczano, że A200 z racji dość przeciętnej konfiguracji sprzętowej, będzie dostępny w bardzo atrakcyjnej cenie. Producent ustalił, że model 8 GB będzie kosztował 399 dolarów. Wersja z dwukrotnie większą ilością miejsca na dane użytkownika będzie droższa o 50 dolarów.

Iconia Tab A200 jest modelem, który pokazuje, że Acer faktycznie wyciągnął wnioski z opinii dotyczących poprzednich modeli tabletów. Najczęściej pojawiającym się zarzutem w przypadku tabletów Acera było przeciętne wykonanie – dotyczyło to przede wszystkim rodzaju wykorzystanych materiałów. Pod tym względem A200 wypada bardzo korzystnie.

Nie wiadomo jeszcze, czy Acer Iconia Tab A200 będzie dostępny w Polsce – możemy jednak przypuszczać, że najprawdopodobniej tak się stanie. Na oficjalne stanowisko Acera będziemy musieli jednak jeszcze poczekać.

źródło: Android Community

Sprawdź najnowsze wpisy