Skąd nagle wziął się Samsung W21 5G? Niewiele osób może wiedzieć, że Koreańczycy mają specjalną serię horrendalnie drogich smartfonów, które dostępne są wyłącznie w Chinach. Seria W, która w zeszłym roku została skrócona, to składane modele. Dzisiaj kojarzą nam się one wyłącznie z serią Z, czyli Flip i Fold, ale wcześniej były to tradycyjne klapki z dużymi wyświetlaczami i klawiaturami alfanumerycznymi. Z racji, że w drodze jest nowy model, to czas się na niego przygotować.

Samsung W21 5G, czyli Galaxy Z Fold2 w przebraniu?

Samsung W2017, W2018 i W2019 to jedne z najciekawszych smartfonów w swoich latach – tak, nazwa odwołuje się do nadchodzącego roku. Były to klapki, które możecie zobaczyć powyżej. Kolejne wydania nie różniły się diametralnie z zewnątrz. Po prostu były ulepszane podzespoły, a ceny osiągały nawet 15 tysięcy złotych. Przypominam, że to seria dostępna wyłącznie w Chinach, gdzie elektronika jest względnie tania.

samsung galaxy w20 5g premiera specyfikacja wyglad

W zeszłym roku nastąpił pewien przełom, bo nazwa została skrócona do W20 5G, a sam smartfon przestał być klapką z klawiaturą alfanumeryczną. Okazało się, że Samsung poniekąd poszedł na skróty i przebrał oryginalnego Galaxy Folda z 5G. Pod kątem technologicznym jest to niewątpliwy rozwój, ale zapewne niektórzy tęsknią za bardziej tradycyjną klapką. Czy podobnie będzie z W21 5G? Samsung właśnie uzyskał niezbędne certyfikaty od Wi-Fi Alliance, co naturalnie nie odpowiada na zadane pytanie. Niemniej na tym etapie należy spodziewać się, że W21 5G będzie odpowiednikiem Galaxy Z Fold2.

Zobacz też: Garmin Venu Sq tańszy wcale nie znaczy gorszy.

Oczywiście podobnie, jak w zeszłych latach, tak i teraz nie spodziewamy się, że Samsung W21 5G w ogóle opuści Chiny i trafi do Polski. Jeśli Koreańczycy ponownie zmienią nazwę dla Galaxy Z Fold2, to nawet nie miałoby to większego sensu. Niemniej warto pamiętać tę serię, bo stanowi ona swego rodzaju przełamanie stagnacji, która mniej lub bardziej panuje na mobilnym rynku. Oficjalna premiera W21 5G zapewne odbędzie się w najbliższych tygodniach.

Źródło: Gizchina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.