nexus-s

Google od pewnego czasu udostępnia Androida 4.0, który jest przeznaczony dla Nexus S. Taka sytuacja z pewnością jest powodem do zadowolenia dla użytkowników tego smartfona. Okazuje się, że wykryto problemy, które zmusiły Google do wstrzymania udostępniania aktualizacji w niektórych regionach.

Użytkownik posiadający Nexusa ma dość duży komfort – przede wszystkim w kwestii aktualizacji oprogramowania. Świadomość regularnych aktualizacji na krótko po oficjalnym udostępnieniu systemu jest bardzo istotna. Perspektywa otrzymania Androida 4.0 w przypadku Nexusa S wzbudzała spore zainteresowanie, jednak okazuje się, że nie wszystko poszło po myśli Google.

Koncern z Mountain View tymczasowo zawiesił proces udostępniania aktualizacji Androida 4.0 dla poprzedniej generacji Nexusa. Stwierdzono dwa poważne problemy – nadmierne użycie procesora, a w efekcie bardzo szybkie rozładowywanie baterii, co bez wątpienia jest poważnym utrudnieniem.

Sytuacja jest o tyle ciekawa, że wspomniane problemy spotkały tylko część użytkowników – nadmierne wykorzystanie procesora przez niektóre procesy nie jest regułą dotyczącą wszystkich posiadaczy Nexusa S z zainstalowanym Androidem Ice Cream Sandwich. Użytkownicy najczęściej relacjonują, że podczas działania telefonu na zasilaniu bateryjnym, smartfon przez dużą część czasu znajduje się w stanie czuwania, nawet, gdy urządzenie nie jest używane.

Ostatnio część użytkowników zauważyła, że pomimo powiadomienia o udostępnieniu aktualizacji do Androida 4.0, nie ma możliwości jej pobrania. Osoby te najprawdopodobniej doświadczyły problemów, które wynikają z tego, że Google wstrzymało udostępnianie aktualizacji, próbując jednocześnie ustalić, co może być przyczyną nieprawidłowości.

Koncernowi z Mountain View nie pozostaje nic innego, jak szybko rozwiązać problem, a następnie wznowić cały proces, wydając również aktualizację dla osób, które doświadczyły wspomnianych problemów. Na tę chwilę nie wiadomo, kiedy możemy spodziewać się konkretnego rozwiązania, które przyniesie oczekiwane efekty.

źródło: Phandroid

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula