ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Sony chce wydłużyć życie swoich smartfonów. Premiera Xperii Z4 jeszcze może poczekać

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
01_Xperia_Z3_family_smartwear

Zapewne większości z Was, czytając tytuł tego newsa, na myśl przyszło jedno: obudzili się! Ostatnie flagowe modele Sony były wydawane w odstępie półrocznym, co już świadczy o tym, że życie poprzedników z pewnością nie należało do najlepszych. Oczywiście niekorzystnie odbiło się to też na samej marce, ale Japończycy już to zauważyli – w końcu?

Niemniej jednak, do rzeczy. Sony w wywiadzie dla tajwańskiej gazety przedstawiło tezę, że żywot dzisiejszych smartfonów to trzy do sześciu miesięcy. W przypadku tej firmy z pewnością nie ma co się dziwić takich wniosków. Jak już wspomniałem, flagowe modele były zmieniane właśnie co pół roku. Z kolei te z niższych półek często po jeszcze krótszym czasie były degradowane poprzez wydawanie nieco ulepszonych wersji (na przykład dopisek Aqua). W jaki sposób Sony chce wydłużyć życie smartfonów? Cóż, w wywiadzie stwierdzono, że wystarczy zaoferować większą ilość dostępnych kolorów, a użytkownikom dać więcej możliwości z zakresu oprogramowania i dodatków związanych z nim. Brzmi nieco zabawnie? Być może, ale wystarczy zauważyć, że wydanie niedawno fioletowej Xperii Z2 właśnie w Tajwanie sprawiło, że zainteresowanie (ogólne) tym modele wzrosło o 40%.

Jednak pojawiła się również informacja o Xperii Z4, a raczej jak to Sony ujęło „kolejnym flagowym modelu”. Nie ujrzymy go na targach Mobile World Congres, od których dzieli nas niecały miesiąc. Premiera następcy Xperii Z3 będzie miała miejsce dopiero latem. Uważacie, ze Japończycy dobrze postępują?

źródło: AndroidBeat

Sprawdź najnowsze wpisy