HTC z zakazem importu w USA… ale dopiero w 2012 roku

Michał Mynarski 2011-12-20

htc-logo

Dawno nie raczyliśmy Was newsmami ze świata patentów, więc nikogo dziwić nie powinno, iż nadszedł ten piękny moment, w którym ta drażliwa kwestia wróci na stornę główną. Po miesiącach walki na linii Apple – Samsung, wreszcie coś ciekawego wydarzyło się również w pojedynku z tajwańskim producentem smartfonów. 

 Sąd w Ameryce uznał, iż HTC jest winne naruszenia patentu #5,946,647, który dotyczy łączenia struktur danych na poziomie systemowym. Efektem jest zakaz importu do Stanów Zjednoczonych urządzeń HTC od dnia 19 kwietnia 2012 roku. W dodatku chodzi tylko o smartfony z Androidem 2.2 na pokładzie. Aktualna sprzedaż słuchawek HTC pozostanie nienaruszona, co więcej przez 2 lata od daty ogłoszenia wyroku producent będzie mógł sprowadzać dane modele na potrzeby reklamacji i serwisu. 

W oficjalnym oświadczeniu tajwańskiej firmy możemy znaleźć informację o tym, że programiści pracują właśnie nad prostą i szybką alternatywą dla opatentowanego rozwiązania. Apple za to odgryza się ze stoickim spokojem:

Naszym zdaniem konkurencja to dobra rzecz, ale chcielibyśmy by nasi konkurencji tworzyli własne technologie, a nie kradli nasze. 

źródło: phandroid • moonik

  Powiem szczerze, że ten artykuł jest bardzo marny…
  1. „tylko o smartfony z Androidem 2.2” – 2.3 już nie?
  2. Nie ma nawet wytłumaczone czego ten patent dotyczy… „dotyczy łączenia struktur danych na poziomie systemowym” ??????
  3. Komentarz Apple kursywą jest już kompletnie od czapy jeśli się spojrzy o jaki patent w rzeczywistości chodzi
  4. Mimo, że to HTC przegrało sprawa dotyczy całego Androida a tylko im się tym razem dostało.

  • c2h5oc2h5

   [quote name=”moonik”]
   3. Komentarz Apple kursywą jest już kompletnie od czapy jeśli się spojrzy o jaki patent w rzeczywistości chodzi
   [/quote]
   To, że komentarz Apple’a jest od czapy to nie wina autora artykułu, tylko Apple’a ;). Chociaż nie od dziś wiadomo, że PR musi być – ciężko, żeby jabłkowi otwarcie przyznali: „sądzimy się z kim popadnie o durnowate, nielogiczne patenty – oczywiście z czystej pazerności. I nie mamy poczucia fair play”. Lepiej brzmi, kiedy powiedzą, że ktoś kradnie ich „nowatorskie technologie”, przecież nie każdy sprawdzi o co chodzi ;).

   • moonik

    Racja, rozpędziłem się z tym 3. Chociaż gdyby dobrze wyjaśnili w artykule o jaki patent chodzi to i komentarz ludzi z zgniłego jabłka nabrał by właściwego wydźwięku.

 • dj-snap

  „Dawno nie raczyliśmy Was newsmami”? Powinno chyba być NEWSAMI.

  • C114

   to popraw jak jestes taki madry i spostrzegawczy 🙂

   • gibol1412

    [quote name=”C114″]to popraw jak jestes taki madry i spostrzegawczy :)[/quote]
    😀

  • ostryswir

   Napisz na priv twórcy tego artykułu, że został popełniony błąd. Nie musisz każdemu pokazywać jaki jesteś „spostrzegawczy”…. oO

 • frosty
 • Igor

  „iż” to anachronizm, którego się obecnie nie stosuje, co najwyżej w zdaniach wielokrotnie złożonych jako trzeci łącznik…

 • funky666

  Czyli co, od kwietnia nie mogą sprowadzać NOWYCH smartfonów z Froyo do sprzedaży? Kto wtedy będzie Froyo sprzedawał? A w celach serwisowych mogą dalej wozić swobodnie, czyli wyrok z cyklu symbolicznego dolara za durnowaty patent 🙂 Kto tu naprawdę jest przegranym?

 • fredek7

  Wiele im nie zaszkodzili nie mogą sprzedawać 2.2 😀 . w Usa niema nic co 2.2 dawno.

 • strzala

  Skoro tylko w przypadku Androida 2.2 jest to naruszone to może HTC się zbierze i wyda jakieś aktualizacje 😀

 • asd123

  Chodzi o hyperlinki automatycznie tworzone w treści sms’a. Numery telefonów, adresy email i odnośniki do stron zamieniane są na klikalne odnośniki. Jeśli dotknie się takiego odnośnika to uruchamiany jest odpowiedni program np.: przeglądarka lub klient poczty.

  Rozwiązanie znane od lat w przeglądarkach. Jak widać da się opatentować wszystko, wystarczy tylko napisać, że chodzi o telefony komórkowe. Swoją drogą zastanawiam się nad opatentowaniem tej technologii, ale z zastrzeżeniem, że chodzi o tablety.

 • marurban

  Oby wszyscy co popieraja polityke apple rychlo zdechli.

  • terel

   Nawet „najgorszemu wrogowi” nie należy życzyć śmierci. Zwykła przyzwoitość, a poza tym… nie wiesz, kto przyjdzie na jego miejsce 🙂

   • suntzu

    Bo od Apple gorsze jest MS 😛

 • manwe

  a tym niezwykle nowatorskim i odkrywczym rozwiązaniem które tak bezczelnie HTC ukradło jest możliwość kliknięcia na nr telefonu w mailu i wykorzystanie do dzwonienia.
  za: http://techcrunch.com/2011/12/20/apple-takes-one-small-step-against-htc-one-giant-leap-against-android/

  Dopóki USA nie zreformuje swojego systemu patentowego, takie historyjki będą na porządku dziennym.

 • anfield

  Wykup 90% wszystkich patentów
  – oskarżaj później każdego kto je naruszy.x