HTC z zakazem importu w USA… ale dopiero w 2012 roku

Newsy

htc-logo

Dawno nie raczyliśmy Was newsmami ze świata patentów, więc nikogo dziwić nie powinno, iż nadszedł ten piękny moment, w którym ta drażliwa kwestia wróci na stornę główną. Po miesiącach walki na linii Apple – Samsung, wreszcie coś ciekawego wydarzyło się również w pojedynku z tajwańskim producentem smartfonów. 

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

 Sąd w Ameryce uznał, iż HTC jest winne naruszenia patentu #5,946,647, który dotyczy łączenia struktur danych na poziomie systemowym. Efektem jest zakaz importu do Stanów Zjednoczonych urządzeń HTC od dnia 19 kwietnia 2012 roku. W dodatku chodzi tylko o smartfony z Androidem 2.2 na pokładzie. Aktualna sprzedaż słuchawek HTC pozostanie nienaruszona, co więcej przez 2 lata od daty ogłoszenia wyroku producent będzie mógł sprowadzać dane modele na potrzeby reklamacji i serwisu. 

W oficjalnym oświadczeniu tajwańskiej firmy możemy znaleźć informację o tym, że programiści pracują właśnie nad prostą i szybką alternatywą dla opatentowanego rozwiązania. Apple za to odgryza się ze stoickim spokojem:

Naszym zdaniem konkurencja to dobra rzecz, ale chcielibyśmy by nasi konkurencji tworzyli własne technologie, a nie kradli nasze. 

źródło: phandroid

 


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x