HTC z zakazem importu w USA… ale dopiero w 2012 roku

1 minuta czytania
Komentarze
htc-logo

Dawno nie raczyliśmy Was newsmami ze świata patentów, więc nikogo dziwić nie powinno, iż nadszedł ten piękny moment, w którym ta drażliwa kwestia wróci na stornę główną. Po miesiącach walki na linii Apple – Samsung, wreszcie coś ciekawego wydarzyło się również w pojedynku z tajwańskim producentem smartfonów. 

 Sąd w Ameryce uznał, iż HTC jest winne naruszenia patentu #5,946,647, który dotyczy łączenia struktur danych na poziomie systemowym. Efektem jest zakaz importu do Stanów Zjednoczonych urządzeń HTC od dnia 19 kwietnia 2012 roku. W dodatku chodzi tylko o smartfony z Androidem 2.2 na pokładzie. Aktualna sprzedaż słuchawek HTC pozostanie nienaruszona, co więcej przez 2 lata od daty ogłoszenia wyroku producent będzie mógł sprowadzać dane modele na potrzeby reklamacji i serwisu. 

W oficjalnym oświadczeniu tajwańskiej firmy możemy znaleźć informację o tym, że programiści pracują właśnie nad prostą i szybką alternatywą dla opatentowanego rozwiązania. Apple za to odgryza się ze stoickim spokojem:

Naszym zdaniem konkurencja to dobra rzecz, ale chcielibyśmy by nasi konkurencji tworzyli własne technologie, a nie kradli nasze. 

źródło: phandroid

Motyw