Wygląda na to, że nowy Chromecast z Google TV, nie będzie należał do tanich sprzętów. Przynajmniej nie w zestawieniu z ostatnią generacją, ale na oficjalne potwierdzenie przyjdzie nam jeszcze chwilę poczekać. Za to teraz wiemy już o sprzęcie niemal wszystko, bo amerykańska sieć sklepów Walmart trochę się pośpieszyła i sprzedała już jeden egzemplarz urządzenia. Co ciekawego przyniesie nowa generacja?

Nowy Chromecast z Google TV

Nowy Chromecast z Google TV
Nowy Chromecast z Google TV fot. reddit u/fuzztub07

Ostatnio Google zapowiedziało, że pojawi się nowa wersja Android TV, która oparta będzie o Androida 11. Zastanawialiśmy się wtedy, co stało się z nazwą Google TV, która miała zastąpić jakiś czas temu Android TV. Wygląda na to, że to nazwa, która pojawi się przy okazji prezentacji Chromecasta. Jednak na potwierdzenie tego stanu rzeczy, przyjdzie nam poczekać do oficjalnej premierze. Ta powinno odbyć się już 30 września, o ile nic nie pokrzyżuje planów Google. Wtedy także ujrzymy nowe smartfony, a w tym Google Pixel 5G, którego cena i specyfikacja także zdążyła już pojawić się w sieci. Co więc przynosi nowy Chromecast z Google TV na pokładzie?

Zacznijmy może od samej ceny, bo ta dla wielu będzie czymś najistotniejszym. W Walmarcie sprzęt wyceniono na 49,98 dolarów, czyli około 195 złotych. Zważywszy na to, że Chromecast trzeciej generacji kosztuje w Polsce teraz około 150 złotych, to za nowego zapłacimy pewnie dwa razy więcej. Czy w tej cenie będzie to opłacalny zakup? Niekoniecznie, a przynajmniej nie dla osób, które korzystają ze strumieniowania rzadko. Nowy Chromecast będzie podpinany do telewizora z wykorzystaniem portu HDMI, a zasilany ma być przez USB typu C. W urządzeniu nie będzie portu Ethernet, więc łączenie następowało będzie tylko po Wi-Fi. Za to pojawi się nowość, czyli pilot, który zasilany będzie dwoma bateriami AAA. Te ostatnie mamy nawet znaleźć w opakowaniu.

Zobacz też: Czy Bestcena powróci na rynek jako… operator?

Pilot z Chromecastem będzie komunikował się wykorzystując Bluetooth. W ten sam sposób będzie można podłączyć do urządzenia słuchawki bezprzewodowe. Teraz tylko czekać na oficjalną premierę i resztę szczegółów odnośnie Google TV oraz samego Chromecasta.

Źródło: Reddit

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.