Ministerstwo Cyfryzacji poinformowało, że powraca inicjatywa znana jako Klub Młodego Programisty. Za niecałe dwa tygodnie ponownie zaczną się odbywać warsztaty online dla uczniów poświęcone programowaniu. Znamy ich dokładny harmonogram.

Klub Młodego Programisty powraca – szczegóły

fot. klubmlodegoprogramisty.pl

O Klubie Młodego Programisty pisaliśmy już w maju. Teraz startuje jednak kolejna edycja tego przedsięwzięcia. Czego dotyczą zajęcia w ramach klubu? W skrócie – co tydzień spotykamy się w internecie i uczymy się programowania – wyjaśnia resort cyfryzacji.

Żeby uczestniczyć w warsztatach w ramach Klubu Młodego Programisty, należy wypełnić formularz na stronie internetowej akcji lub dołączyć bezpośrednio do transmisji na facebookowym profilu klubu. Ministerstwo Cyfryzacji zaprasza do uczestnictwa dzieci, ale również ich rodziców. Cykl obejmuje 10 spotkań online. Ich harmonogram przedstawia się następująco:

  • Poniedziałki, 17:00-18:00 – zajęcia dla uczniów klas 1-3. Pierwsze zajęcia 5 października, kolejne co tydzień.
  • Poniedziałki, 18:15-19:15 – zajęcia dla uczniów klas 4-6. Pierwsze zajęcia 5 października, kolejne co tydzień.

Czytaj także: Wojsko kupiło nowe drony za 4,6 miliona złotych – co potrafią sprzęty?

W pierwszej edycji zajęć online Klubu Młodego Programisty wzięło udział ponad 12 tysięcy osób. Wcześniej na terenie Polski działało 16 stacjonarnych klubów. Ich spotkania popsuła jednak epidemia koronawirusa. Inicjatywa została przeniesiona do sieci, co z jednej strony stanowiło pewne ograniczenie, ale z drugiej przyniosło nowe możliwości. W spotkaniach online mogło wziąć udział więcej osób, niż w sali w ramach zajęć stacjonarnych. Poza tym uczestniczyć mogły również osoby z miejscowości oddalonych od lokalizacji stacjonarnych klubów.

źródło: Ministerstwo Cyfryzacji

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.