[Exclusive] Informator zdradza nam tajemnice Galaxy S6 – dodatkowe akcesoria główną zaletą Samsunga!

2 minuty czytania
Komentarze

 
Trudno się nie zgodzić, że największą popularnością wśród mobilnych urządzeń cieszą się flagowe modele Samsunga oraz Apple. Tym samym premiery tych smartfonów przyciągają największą uwagę. Obecnie czekamy na prezentację Galaxy S6 i wyjątkowo możemy z Wami podzielić się nieujawnionymi nigdzie wcześniej informacjami na temat rozwiązań zastosowanych w tym modelu.

Jedna z osób blisko współpracujących z Samsungiem postanowiła ujawnić nam interesujące szczegóły dotyczące nadchodzącego wielkimi krokami Galaxy S6, który w wersji z Exynosem na pokładzie krąży właśnie po naszym kraju. Zakup tego smartfonu otwiera ogromną bazę akcesoriów, które dodatkowo uszczuplą portfel. Pomyślicie, że można dokupić jeszcze niekoniecznie potrzebne różnego rodzaju pokrowce? Koreańczycy poszli o krok dalej i na plecach nadchodzącego flagowego urządzenia znajdziemy złącze dedykowane do specjalnych „klapek”, które będą mogły pełnić różnorakie funkcje – ładowanie indukcyjne to kropla w morzu możliwości. Oto kilka ujawnionych przykładów:

  • rozszerzona wersja S-Health – odpowiednia klapka umożliwiałaby wykonywanie pomiaru cukru we krwi. W połączeniu z aplikacją otrzymywalibyśmy przypomnienia o kolejnym badaniu, a same dane eksportowane mają być do chmury, do której mógłby mieć dostęp nasz lekarz.
  • drugi wyświetlacz E-Ink – trzeba tłumaczyć? Samsung zauważył ideę YotaPhone i tak oto na przykład czytanie książek na smartfonie w przypadku Galaxy S6 będzie przyjemniejsze właśnie dzięki klapce z monochromatycznym ekranem. Przyjemniejsze zarówno dla nas jak i akumulatora.
  • współpraca z maszynami sportowymi – Koreańczycy ewidentnie stawiają na zdrowie, rekreację oraz sport i w tym wypadku stworzyli całą serię różnych urządzeń do ćwiczeń (rowery, steppery, liczniki rowerowe itd), z którymi Galaxy S6 będzie mógł się bezpośrednio łączyć i w połączeniu z odpowiednimi aplikacjami smartfon zamieni się w osobistego trenera.
  • rozszerzone możliwości aparatu – odpowiednia klapka pozwoli nam na podłączanie dodatkowych obiektywów z prawdziwego zdarzenia. Czyżby K Zoom miał już przestać istnieć?

To tylko kilka przykładowych rozwiązań wymyślonych obecnie przez pracowników Samsunga, a pamiętajmy, że możliwość tworzenia tego typu klapek będzie miał każdy za sprawą przygotowywanego m.in. w Polsce odpowiedniego środowiska (API). W takim razie Koreańczycy otwierają się na pewnego rodzaju modyfikacje sprzętowe urządzenia, a to z czym się kojarzy? Oczywiście Project Ara. Czyżby tak miał wyglądać wstęp do modularnych urządzeń? Oczywiście nie możemy traktować powyższej informacji w pełni poważnie, gdyż do samej premiery – pomimo że jest już coraz bliżej – wiele może się zmienić.

źródło: anonimowy informator