Reliance Jio ma na celu całkowite przejęcie segmentu budżetowego w Indiach poprzez uruchomienie tanich smartfonów z systemem Android. Jio wspomniał o swoim zamiarze wejścia w ten segment kilka miesięcy temu na swoim WZA. Teraz pojawiły się szczegóły na temat cen. Konkurenci producenta mogą być teraz w nie lada kłopotach. Jak pewnie zauważyliście już w tytule, mowa jest bowiem o smartfonie wycenionym na równowartość 54 dolarów.

Smartfon za 54 dolary

Smartfon za 54 dolary

Zgodnie z raportem Bloomberga, Reliance Industries Ltd., spółka matka Reliance Jio, zwróciła się do lokalnych dostawców w Indiach o zwiększenie produkcji. Ma ona zamiar wyprodukować około 200 milionów smartfonów w ciągu najbliższych dwóch lat. Tani smartfon budżetowy z Androidem ma kosztować około ₹4.000, czyli około 210 PLN. Będzie on sprzedawany jedynie w ramach oferty oprtatora Jio. Oczywiście jej cena również będzie odpowiednio niska. Jak już wiemy z poprzednich zapowiedzi, ten smartfon ma być rozwijany we współpracy z Google. To gwarantuje akceptowalną płynność i obecność usług Google. Najprawdopodobniej dostanie on Adrnoida 11 Go.

Zobacz też: Darmowe 5 GB internetu od T-Mobile w ramach akcji Happy Fridays

Niestety, nie wiadomo niczego na temat specyfikacji nadchodzącego urządzenia. Na pewno jednak Jio z pewnością ma ambitne plany na przyszłość. Operator telekomunikacyjny ma nadzieję wejść na indyjski rynek 5G już w 2021 roku. Firma zebrała również pieniądze, sprzedając udziały w Google, Facebooku i wielu innych renomowanych firmach inwestycyjnych, wnosząc skumulowany kapitał zgromadzony przez firmę do oszałamiającej 28,3 mld dolarów w ciągu kilku miesięcy. Jio stara się skupić na urządzeniach i rozwoju sieci w szczytowym momencie pandemii COVID-19. 

Źródło: XDA-Developers

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.