Xiaomi Mi Band 4 NFC, czyli jeszcze poprzednia generacja sportowej opaski, pojawił się w nowej wersji na Ukrainie oraz Białorusi. Można powiedzieć, że to tylko „rzut beretem” od naszego kraju. Nikt nie spodziewał się tego, że Xiaomi wypuści wersję z modułem NFC poza granice Chin, ale to już trzeci z krajów, gdzie można płacić zbliżeniowo opaską. Czy ta trafi w końcu do Polski?

Xioami Mi Band 4 NFC

Xioami Mi Band 4 NFC
Xioami Mi Band 4 NFC

Jedną z rzeczy, która najczęściej pojawiała się przy okazji zapowiedzi Xiaomi Mi Band 5, było NFC. Wielu użytkowników chciało, żeby opaska sportowa miała na pokładzie moduł, który pozwoli na płatności zbliżeniowe. Jednak na szumnych zapowiedziach się skończyło, bo choć Mi Band 5 pozwalał na takie płatności, to tylko w Chinach. Wygląda jednak na to, że nie wszystko stracone. Poprzednia generacja opaski pojawiła się bowiem w sprzedaży na Ukrainie oraz Białorusi. Wcześniej Xiaomi Mi Band 4 NFC zaliczyło swój debiut także w Rosji. Można więc zaryzykować stwierdzenie, że opaska powoli zbliża się w stronę Polski.

Xiaomi jednak nie informuje jeszcze o tym, czy urządzenie faktycznie pojawi się w naszym kraju. Zważywszy na to, jak wielką popularnością cieszy się u nas Mi Band (i w ogóle opaski sportowe), wcale nas by to nie zdziwiło, gdyby sprzęt się tutaj pojawił. Ostatnio po cichu firma wprowadziła do naszego kraju model Xiaomi Mi Band 4C, więc niewykluczone, że wersja z NFC także się pojawi. To jednak nic pewnego, więc nie warto się jeszcze ekscytować. Szczególnie że taka decyzja może nie zależeć tylko od samego Xiaomi.

Zobacz też: Dowód osobisty z odciskiem palca – nowe dokumenty już niedługo w naszym kraju.

Żeby dało się podpiąć kartę płatniczą do aplikacji Mi Fit, ta musi być wydana przez MasterCard. Jeżeli firma zdecyduje się na rozszerzenie współpracy z Xiaomi na innych rynkach, to wtedy dopiero będzie można się cieszyć. Jeżeli tak by się stało, to niewykluczone, że ta wersja opaski pojawiłaby się w naszym kraju. Chcielibyście?

Źródło: GSM Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.