Na początku tego roku Google Maps dodał nowe funkcje bezpieczeństwa, aby ułatwić ludziom unikanie zagrożeń związanych z pandemią COVID-19. Teraz Google dodaje warstwę, która będzie wyświetlać dane na temat wirusa. Warstwa COVID-19 została pierwotnie odkryta przez Jane Manchun Wong na początku tego miesiąca. Teraz jednak zaczyna ona powoli wchodzić w życie dla wszystkich użytkowników usługi, a nie tylko tych testowych.

Mapy Google z warstwą COVID-19

Mapy Google z warstwą COVID-19

Według Google, warstwa COVID-19 będzie pokazywać informacje dla wszystkich 220 krajów i terytoriów, które są obsługiwane przez Mapy Google. To oznacza, że trafi ona także do Polski. Znajdą się w niej informacje dla każdego województwa, powiatu i miasta, jeśli tylko są takie dostępne. Informacje zawarte w warstwie COVID-19 będą pochodzić z wielu autorytatywnych źródeł. Kluczową rolę mają pełnić organizacje zdrowia publicznego, w tym ze Światowej Organizacji Zdrowia. Google ogłosiło, że nowa warstwa COVID-19 będzie wyświetlać siedmiodniową średnią nowych przypadków COVID-19 na 100 tysięcy mieszkańców. Kodowanie kolorystyczne również znajdzie tu zastosowanie. Ma ono na celu, aby pomóc ludziom łatwo odróżnić gęstość nowych przypadków i trendy wzrostu lub spadku.

Zobacz też: Bateria Galaxy S21+ będzie nieco większa niż w Galaxy S20+

Od wybuchu epidemii COVID-19 na początku tego roku, Google aktywnie wykorzystuje swoje zasoby, aby pomóc ludziom śledzić SARS-CoV-2. Możliwość łatwego dostępu do danych COVID-19 w tak szeroko używanej aplikacji powinna być pomocna dla osób próbujących poruszać się w trakcie pandemii. Google ogłosiło, że nowa warstwa COVID-19 w Mapach Google będzie rozwijać się na całym świecie na Androidzie i iOS począwszy od tego tygodnia. Niestety, u mnie wciąż nie jest ona dostępna.

Źródło: Engadget

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.