Międzynarodowa operacja skierowana przeciwko handlarzom opioidami w Dark Webie zakończyła się sukcesem. Doprowadziła ona do ponad 170 aresztowań w Europie i USA. Doszło dzięki niej do skonfiskowania narkotyków, broni i ponad 6,5 mln USD w gotówce i wirtualnych walutach. Jest to wielki sukces działań międzynarodowych, dzięki któremu przestępcy mogą przestać czuć się bezpieczni wewnątrz Dark Webu.

Aresztowania użytkowników Dark Web

Aresztowania użytkowników Dark Web

Oświadczenie Departamentu Sprawiedliwości USA stwierdza, że wspólny zespół ds. walki z opioidami i egzekwowania prawa w sieci darknet (JCODE) odnósł sukces. W jej ramach FBI współpracowało z Europolem podczas dziewięciomiesięcznej operacji DisrupTor. Ta rozpoczęła się po likwidacji Wall Street Market w maju 2019 roku, kiedy to administratorzy strony oskarżyli ją o prowadzenie nielegalnego rynku, który obsługiwał 1,15 mln klientów. Dodatkowo mieli oni skraść wszystkie pieniądze przechowywane na jej rachunku powierniczym i rachunkach użytkowników. Informacje odzyskane z serwera backendowego Wall Street Market doprowadziły do serii uzupełniających się, ale oddzielnych dochodzeń.

Zobacz też: Microsoft Defender dostanie dużą aktualizację. Na co komu antywirus?

W wyniku operacji DisrupTor skonfiskowano 500 kilogramów narkotyków na całym świecie. Z czego 274 kilogramów z samych tylko Stanów Zjednoczonych. Wśród przejętych narkotyków znalazły się fentanyl, oksykodon, hydrokodon, metamfetamina, heroina, kokaina, ecstasy, MDMA oraz leki zawierające substancje uzależniające. Spośród 179 aresztowań 121 odbyło się w USA, 42 w Niemczech, 8 w Niderlandach, 4 w Zjednoczonym Królestwie, 3 w Austrii i jedno w Szwecji. Pozostaje jednak pytanie, o ilu takich miejscach w sieci służby wciąż nie wiedzą?

Źródło: TechSpot

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.