ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Xiaomi wybiera MediaTeka

Filmy ze smartfonów z MediaTekiem będą jeszcze lepsze – firma zawarła interesujące partnerstwo

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

IMINT to szwedzka firma, która znana jest z tego, że oferuje rozwiązania do poprawy jakości nagrań wideo dla kamer w smartfonach. Flagowy produkt firmy, czyli Vidhance, jest używany przez wielu producentów, takich jak HUAWEI, OPPO, vivo, Xiaomi, Motorola i Infinix. Obecnie firma ta współpracuje z tajwańskim producentem chipów MediaTek w celu głębokiej integracji ich produktów. To oznacza, że procesory Tajwańczyków skupią się nie tylko na czystej mocy, ale także doznaniach multimedialnych.

MediaTek współpraca z IMINT

MediaTek współpraca z IMINT

Do tej pory system IMINT Vidhance jest zintegrowany ze smartfonmi z układami MediaTek jedynie na poziomie oprogramowania. Jednak dzięki nowemu partnerstwu można go zintegrować na głębszym — sprzętowym — poziomie. W ten sposób można będzie, chociażby poprawić ogólną wydajność stabilizacji wideo przy jednocześnie o wiele niższym poborze energii. Następujące produkty IMINT zostaną zintegrowane na głębszym poziomie z układami MediaTek:

  • Vidhance Dynamic Motion Blur Reduction
  • Vidhance Super Stabilization
  • Vidhance Field of View Correction
  • Vidhance Horizon Correction

Zobacz też: Nowości Apple z ekranami mini LED w drodze – pierwszy będzie iPad Pro

Szwedzka firma twierdzi, że jej technologie są wdrażane w ponad 250 milionach smartfonów. Oprócz telefonów komórkowych, produkty firmy można znaleźć również w kamerach modułowych i dronach. Jak podkreśla GSMArena, producenci zwracają się ostatnio w stronę MediaTeka, szukając tańszych alternatyw dla układów 5G. Widać to po wzrostach udziałów tajwańskiej firmy w rynku. Jeśli ten trend się utrzyma, użytkownicy niedrogich smartfonów będą mieli dostęp do produktów oferowanych przez IMINT, co pomoże w zapewnieniu lepszej jakości nagrań wideo. Warto pamiętać, że Qualcomm również podjął się już takiej współpracy.

Źródło: GSMarena

Sprawdź najnowsze wpisy