Among Us to jeden z ważniejszych tytułów na smartfony. W końcu ta niesamowicie popularna gra właśnie na nich rozpoczęła swoją przygodę. Gracze na Steam cieszą się więc tytułem, który jest zwykłym portem gierki z Androida, co na swój sposób jest zabawne. Zwłaszcza że na pewno znajdą się wśród nich osoby przekonane, że nie istnieje żadna dobra gra mobilna. Idąc za niespodziewanym ciosem popularności twórcy jakiś czas temu ogłosili początek pracy nad Among Us 2.

Among Us 2 anulowane!

Among Us 2 anulowane!
Przyłapany!

Zaledwie miesiąc temu deweloperzy ogłosili Among Us 2. Jednak studio Innersloth ponownie zmieniło kurs. Zamiast tworzyć nową grę, postanowili oni ulepszyć już istniejący tytuł. Studio wydało w tej sprawie następujący komunikat:

My, Devowie, odbyliśmy kilka długich dyskusji na temat tego, co chcemy zrobić z tą grą. Kiedy przestajemy pracować nad Among Us 1? Jak ma wyglądać Among Us 2? Głównym powodem, dla którego tworzyliśmy sequel, jest fakt, że baza kodowa gry Among Us 1 jest przestarzała. To znacznie utrudnia dodawanie tak wielu nowych treści. Jednakże, widząc, jak wiele osób cieszy się grą Among Us 1, naprawdę chcemy wciąż wspierać grę i przenieść ją na kolejny poziom. Postanowiliśmy zrezygnować z gry Among Us 2 i zamiast tego skupić się na ulepszaniu gry Among Us 1. Cała zawartość, którą zaplanowaliśmy dla nowej gry, trafi do obecnego tytułu. Jest to prawdopodobnie trudniejszy wybór, ponieważ oznacza to zagłębienie się w główny kod gry i przepracowanie kilku jej części. Zaplanowaliśmy wiele rzeczy i jesteśmy podekscytowani, że będziemy mogli dostarczyć wszystkim nową zawartość, ponieważ nadal będziecie czerpać przyjemność z gry!

Zobacz też: Xbox One X zamiast Series X? W USA zamawiano nie tę konsolę, co trzeba…

Decyzja ta jest bezpieczna dla samego studia. Warto podkreślić, że sukces Among Us to zwykły… przypadek. Gra ta miała premierę w 2018 roku i przeszła wtedy bez większego echa. Dopiero pandemia i nadmiar czasu graczy spowodował, że zyskała popularność. Nie oznacza to jednak, że baza graczy przeszłaby na Among Us 2. Możliwe, że nowa wersja byłaby krokiem w kierunku zapomnienia. W końcu łaska graczy na pstrym koniu jeździ. Było już wiele popularnych tytułów, które dość szybko odchodziły w zapomnienie, częściowo właśnie z powodu działań twórców. Może i prace nad Among Us 1 są o wiele trudniejsze, jednak Among Us 2 nie jest gwarantem sukcesu. Tytuł ten jest dostępny nie tylko w Sklepie Play, ale także wśród naszych zasobów, co ucieszy osoby bez GMS.

Źródło: Engadget

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.